W sobotę, 4 kwietnia 2026 roku, w Hali 100-lecia Sopotu odbędzie się uroczyste śniadanie wielkanocne. Inicjatywa jest skierowana do osób samotnych, w kryzysie bezdomności oraz znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Organizatorami wydarzenia są Miasto Sopot oraz Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Posiłek rozpocznie się o godzinie 9:00 przy ulicy Jakuba Goyki 7. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prezydentkę miasta, Magdalenę Czarzyńską-Jachim, przestrzeń została dostosowana do ugoszczenia 550 uczestników, co ma zagwarantować miejsce dla każdej potrzebującej osoby.
Wszystkie dania serwowane podczas spotkania zostaną przygotowane przez zaplecze gastronomiczne gdańskiej Caritas. Oprócz możliwości spożycia tradycyjnych potraw, zaplanowano dodatkową formę wsparcia rzeczowego. Zgodnie z ustaleniami, każdy uczestnik biorący udział w wydarzeniu otrzyma przy wyjściu specjalnie przygotowaną paczkę, w której znajdzie się żywność na kolejne dni oraz podstawowe artykuły higieniczne.
Hala 100-lecia, ze względu na swoją powierzchnię i uwarunkowania logistyczne, pozwala na bezpieczne i sprawne przeprowadzenie wydarzeń o charakterze masowym. Wykorzystanie tego obiektu ułatwia organizację przestrzeni dla kilkuset osób w jednym czasie, bez zakłócania ciągłości wydawania posiłków. To właśnie w tym miejscu zwyczajowo odbywają się miejskie śniadania wielkanocne i spotkania wigilijne.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz