Zamknij

Co robić w trakcie kwarantanny? Ciekawe warsztaty online

08:08, 23.03.2020 Aktualizacja: 08:09, 23.03.2020
Skomentuj

Nie każdy jest typem domownika. Dla wielu zalecenie pozostania w mieszkaniach zdaje się być nie do zniesienia. Co robić, kiedy dom lśni, wszystkie seriale zostały nadrobione, a książki z domowej biblioteki nie mają już przed nami tajemnic? 

Obecnie życie wielu ludzi toczy się w Internecie. W dzisiejszych czasach ogromna ilość aktywności może odbyć się online. Osoby, które lubią brać udział w różnego rodzaju warsztatach, wystawach czy treningach mogą odetchnąć z ulgą. Wybraliśmy dla Was kilka ciekawych propozycji, które mogą Wam umilić czas spędzany w domu. 

Kurs online z tworzenia zapachowych świec sojowych do aromaterapii i masażu

Kiedy: 21 - 30 marca, godz. 18:00
Cena: 59 zł

Ciekawą propozycją jest oferta Izabeli Ryski – biotechnologa leków i absolwentki Politechniki Gdańskiej, Wydziału Chemicznego. W roku 2017 została laureatką konkursu Gdyński Biznesplan z projektem Świece do masażu i aromaterapii. Teraz pragnie dzielić się wiedzą i zaprasza na pierwszą edycję kursu, w którym dowiecie się jak stworzyć własne zapachowe świece sojowe, które można palić lub zastępować nimi balsam do ciała. 

Jak wygląda kurs?

  • Moduł 1: Aromaterapia. Przegląd właściwości wybranych olejków eterycznych. Propozycja dziesięciu kompozycji zapachowych na bazie olejków eterycznych. Ta wiedza przyda Ci się podczas tworzenia zapachów do świec
  • Moduł 2: Wstęp do tworzenie zapachowych świec do masażu. Dowiesz się jakich narzędzi będziesz potrzebować oraz gdzie je kupić. Pewnie większość rzeczy znajdziesz w domu. Dowiesz się również jak przygotować domowe laboratorium
  • Moduł 3: Poznasz 3 recepturę świecy do masażu. Dostaniesz informacje gdzie kupić poszczególne składniki do świecy.

Więcej informacji: tutaj

Trening OCR PARK online

Kiedy: 18 - 30 marca, godz. 17:30

Cena: wstęp wolny 

W trakcie siedzenia w domu ważne jest, by dbać o aktywność fizyczną. OCR Park w Gdyni Kolibi zaprasza na cykliczne treningi internetowe dla osób dorosłych dbających o formę. Do treningów mogą dołączyć także dzieci.

Więcej informacji otrzymacie po dołączeniu do facebookowej grupy.

Joga na Morenie online

Kiedy: w każdą sobotę (do 28.03), godz. 8:30

Cena: 19 zł za zajęcia w karnecie na 3 miesiące (13 zajęć=250 zł) lub 30 zł z doskoku

Sobotnie poranki z jogą prowadzi Patrycja, certyfikowana instruktorka po YTT w Nepalu w 2018r, zrzeszona w US alliance. Podczas zajęć będziecie ćwiczyć hatha jogę, czyli pozycje jogiczne, wspomagające całościowe wzmocnienie i rozciągnięcie ciała, eliminację toksyn z organizmu i dotlenienie komórek wszystkich organów. Zwrócicie uwagę na oddech oraz to, by w pozycji czuć się swobodnie. Na koniec praktyki zrelaksujecie ciało i umysł. 

– Nie ma standardów do których trzeba dojść ani wymagań do spełnienia, jesteś tylko ty, twoje samopoczucie i możliwości konkretnego dnia. Jeśli o jodze słyszysz po raz pierwszy to zapraszamy, grupa ma poziom otwarty/ dla początkujących – piszą organizatorzy. 

Więcej informacji: tutaj

Treningi online z klubem Zdrofit i Calypso

Kiedy: codziennie

Cena: wstęp wolny

Siłownie w trakcie czasowego zamknięcia nie zwalniają tempa. Obecne w Sopocie kluby postawiły na treningi online. Zgodnie z harmonogramem na facebookowych profilach pojawiają się zajęcia live z instruktorami Zdrofitu oraz wideo dodawane przez Calypso. Zajrzyjcie na poniższe strony i skończcie z wymówkami! 

Więcej informacji: tutaj

Chustonoszenie – warsztaty online

Kiedy: wtorek 24 marca, godz. 13:00

Cena: 30 zł 

W ofercie warsztatów znajdzie się także coś dla mam. “Chustonoszenie” poprowadzi Emilia Łowkiel, która przybliży Wam tematykę noszenia dzieci w chustach, a także rozwieje wszystkie pytania i wątpliwości związane z tym tematem. 

Podczas warsztatów dowiesz się:

  • jakie są dostępne rodzaje chust?
  • jak wybrać pierwszą chustę?
  • jaki wpływ na dziecko ma jego bliskość z rodzicem?
  • jakie są wskazania i przeciwwskazania do chustowania?
  • kangurowanie - co to takiego i jak to robić?

Więcej informacji: tutaj

Na przeciw wychodzą także sopockie atrakcje kulturalne. instytucje przygotowały ofertę tego, co można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Dostępne są streamingi z koncertów i spektakli teatralnych, wirtualne zwiedzanie muzeum czy wystawy sztuki. 

Muzeum Sopotu 

Muzeum udostępni m.in. filmy powstałe w ramach projektu „Sopocianie”, nagrania wykładów historycznych czy wystawę „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie". Przywróci również cykl „Blisko historii" w formie online:

  1. 27 marca „Walentynowicz. Anna szuka raju", rozmowa z Dorotą   Karaś i Markiem Sterlingowem,
  2. 31 marca „Wotum", rozmowa z Markiem Sibiedą.

Placówka przygotowuje również nagrania z zajęć edukacyjnych dla dzieci. Gotowy jest wirtualny spacer. Wszystko dostępne na oficjalnym profilu facebookowym Muzeum Sopotu.

Natomiast na stronie Muzeum Sopotu są do pobrania sopockie kolorowanki dla dzieci.

Państwowa Galeria Sztuki 

Galeria sztuki udostępni dokumentację filmową z bieżących wystaw: „Bruno Schulz wśród artystów swoich czasów” oraz „Jan Lebenstein malarstwo i rysunek”. Do obejrzenia jest już katalog z wystawy „Gry. Prace kolekcji Galerii Starmach”, zrealizowanej w ubiegłym roku. Katalog zawiera teksty Marii Poprzęckiej, Andy Rottenberg oraz Julity Delugi. Dostępny jest na stronie internetowej Państwowej Galerii Sztuki.

Teatr na Plaży 

Lada dzień rozpocznie projekt vod.teatrnaplazy.pl w którym pokaże materiały rezydentów i projekty zrealizowane na scenie. Wobec trudnej sytuacji w jakiej znalazło się wielu twórców możliwe byłyby również relacje na zamówienie, np. domowy występ artysty lub grupy artystów. Relacje z minionych spektakli - również Sopockiego Teatru Tańca - a także koncerty można znaleźć za pośrednictwem facebookowego profilu Teatru na Plaży.

Biblioteka Sopocka

Część wydarzeń, takich jak spektakle Teatrzyku Pacynka zostały przeniesione do sieci. Premiera spektaklu co dwa tygodnie w poniedziałki o 17:00. Codziennie na fanpage’u Biblioteki Sopockiej będziemy można obejrzeć krótkie (ok. 5-7 minut) filmiki z czytania literatury dziecięcej. Raz w tygodniu na fanpage’u Sopoteki pojawi się film pt. „Lewandoska poleca” – recenzje gier planszowych. Dostępne będą także filmiki pokazujące sposoby na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi, warsztaty, recenzje książek dostępnych w platformie czytelniczej Legimi i inne. Zobaczyć będzie można również relacje z archiwalnych spotkań autorskich. Wszystkie relacje i nagrania będą dostępne za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebooka, Instagrama.

Biblioteka rozpoczęła też akcję czytania dla dzieci. Codziennie o godz. 17.30, pani Asia z Miniteki będzie czytać bajki. Fanpage Biblioteka Sopocka.

Sopoteka 

Sopoteka zaprasza na swój profil facebookowy. Znajdziemy tam wirtualne spacery, filmy z recenzjami książkowymi, a w każdą sobotę o 16.00 będzie można oglądać spotkania ze znanymi postaciami i autorami książek, które odbywały się w Sopotece.

Art Inkubator 

Art Inkubator będzie publikował w sieci cykl wykładów matematycznych, które odbywają się w tymczasowej siedzibie przy ul. Sobieskiego od stycznia br. To dyskusje z udziałem naukowców polskich uczelni. Tematem spotkań są związki nauk ścisłych z filozofią, historią i sztuką. Pierwszy wykład dr. Michała Ecksteina można już zobaczyć wchodząc na facebookowy profil Art Inkubatora.

Stowarzyszenie „Zdrowi i aktywni" 

Stowarzyszenie proponuje ćwiczenia rozciągające i rozluźniające dla seniorów. Przyda sie na czas nie wychodzenia z domów. Zamieszczone filmiki to 10-minutowe „przekąski" ruchowe, do wielokrotnego powtarzania w ciągu dnia, o małej intensywności. Prowadzi Katarzyna Kozłowska, prezeska stowarzyszenia „Zdrowi i aktywni". Filmy umieszczone są na Facebooku stowarzyszenia Zdrowi i Aktywni.

Trenować w sieci można również z rugbistami Ogniwa Sopot. Cykl treningów z zawodnikami Ogniwa Sopot znaleźć można na profilu Ogniwo Sopot.

Materiały z treningów i ćwiczeń udostępniają również koszykarze Trefl Sopot. Udostępniane będą także kolorowanki z Rodziną Treflików (w czwartki) i jeden odcinek Rodziny Treflików w ramach wieczorynki.

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%