Zamknij
REKLAMA

Wspomóż schronisko i odbierz wyjątkowy prezent! Tablice z nazwami sopockich ulic czekają na darczyńców

12:33, 20.02.2020 | Przemysław Szczygieł
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Sopotkowo trwa akcja, dzięki której mieszkańcy mogą wejść w posiadanie tablic z nazwami sopockich ulic. Od samego początku inicjatywa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W trakcie ostatniego weekendu wolontariuszom i pracownikom schroniska udało się zebrać datki opiewające na kwotę około dwóch tysięcy złotych.

Tablice zostały przekazane na rzecz Sopotkowa przez Urząd Miasta w Sopocie. Jak informują wolontariusze schroniska, po odebraniu oznaczeń ulic z siedziby Zarządu Dróg i Zieleni, zostały one przeznaczone jako forma podziękowania dla osób, które zdecydują się wesprzeć instytucję.

Wydawanie tablic było dodatkową atrakcją towarzyszącą akcji Weekend z Kotem. Te, które zostały, wciąż czekają na osoby zainteresowane. Zależnie od wielkości tablic, datek, który uprawnia do ich odbioru, powinien wynosić od 60 do 80 złotych. Duże tablice otrzymamy wtedy, gdy zdecydujemy się wpłacić wyższą kwotę.

Tablice przeznaczone dla kolekcjonerów zostały wyczyszczone i rozkręcone przez wolontariuszy schroniska. Na mieszkańców Sopotu czeka przeszło 300 oznaczeń ulic. Część z nich zostanie wystawiona na aukcji, która odbędzie się 29 marca. 

- Takie perełki jak: Plac Rybaków, ul. Na Wydmach, Aleja Agnieszki Osieckiej, Aleja Franciszka Mamuszki czy Aleja Krzysztofa Komedy będą wystawione na licytację w klubie Atelier podczas Aukcji Charytatywnej imienia psa Misia - informuje Karolina Połom, wolontariusza działająca przy sopockim schronisku.

Choć nie uświadczymy wszystkich sopockich ulic, m.in. takich jak al. Niepodległości czy ul. Bohaterów Monte Cassino, wybór jest spory. Jest to zupełnie niecodzienna okazja, aby wejść w posiadanie tych wyjątkowych pamiątek.

[ZT]3872[/ZT]

(Przemysław Szczygieł)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SopotkowoSopotkowo

0 0

Szanowni darczyńcy, w związku z dużym zainteresowaniem sopockimi tablicami postanowiliśmy zorganizować dedykowane wydarzenie, aby usprawnić i ułatwić proces zdobycia poszukiwanej tablicy.

Wybór i otrzymanie dostępnych tablic za darowiznę na rzecz schroniska będzie nadal możliwy w schronisku - w każdą niedzielę między godziną 14 a 16. Nie przyjmujemy rezerwacji - kto pierwszy, ten lepszy  

Poza tym terminem, każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji darowizny dla kolejnych partii ulic na dedykowanym wydarzeniu, które uruchomimy na początku przyszłego tygodnia. Tutaj będzie obowiązywała zasada pierwszeństwa wyższej darowizny na koniec jej ogłaszania.

Licytacje będą odbywały się każdego tygodnia od poniedziałku do piątku - z możliwością odbioru wylicytowanych tablic także w niedzielę między 14 a 16.

Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do wsparcia naszych podopiecznych

https://www.facebook.com/SchroniskoSopot/photos/a.663550580336502/3112110442147158/?type=3&theater 19:57, 20.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdybyście te biało cgdybyście te biało c

0 0

mieli... 09:35, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gdybygdyby

0 0

te stare czerwono białe były to byłoby... 09:35, 21.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone