Zamknij
REKLAMA

Czy w Sopocie udało się pobić zeszłoroczny wynik? Ile zebrali wolontariusze na 28. Finale WOŚP?

12:00, 14.01.2020 | P.S
Skomentuj
REKLAMA

28. Finał WOŚP w Sopocie już za nami. W tegorocznej akcji zebrano blisko 50 tysięcy złotych. To niewiele mniej niż w ubiegłym roku. Zgromadzone środki zostaną przekazane na wsparcie dziecięcej medycyny zabiegowej.

Na terenie Sopotu w tegorocznej edycji uczestniczyło około pięćdziesięciu wolontariuszy. W niedzielę, 12 stycznia, wyszli na ulice, aby kwestować od rana do wieczora. Mieszkańcy chętnie wrzucali pieniądze do puszek, wspierając akcję charytatywną. Nie zabrakło również licznych atrakcji, które umiliły im ten czas. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się m.in przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, prezentacja wozów strażackich czy pokazy przygotowane przez sopockie pogotowie ratunkowe. Na uczestników wydarzenia czekał także poczęstunek - ciepła grochówka prosto z kuchni polowej.

Jak podali organizatorzy, łączna suma, którą udało się uzyskać z puszek i akcji charytatywnych to 49 953,80 zł. Licytacje odbywały się na scenie Teatru na Plaży. Uczestnicy aukcji mogli zapoznać się również z działaniami artystycznymi, które przygotowano specjalnie na wielki finał.

W programie znalazły się odczyty utworów Juliana Tuwima i Jana Brzechwy wykonane przez zawodników Ogniwa Sopot, występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie, a także prezentacje bajek przy muzyce  Tomasza Makowieckiego.

[ZT]3616[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA