Zamknij
REKLAMA

Sopocianin potrzebuje wsparcia. Tylko proteza może przywrócić mu sprawność

12:06, 08.01.2020 | P.S
Skomentuj Fot. Facebook - Krzysztof Wołkowicz
REKLAMA

Krzysztof Wołkowicz to 73-letni sopocianin. W wyniku zabiegu amputacji nogi mężczyzna utracił zdolność do samodzielnego i swobodnego poruszenia się. W obliczu tej dramatycznej sytuacji nie pozostał jednak sam. W trosce o jego zdrowie przyjaciel, a także wieloletni mieszkaniec Sopotu, Krzysztof Bukowiecki postanowił zorganizować zbiórkę charytatywną, która pozwoli przynajmniej częściowo przywrócić mężczyźnie utraconą sprawność ruchową.

- Krzysztof Wołkowicz był w pełni sprawnym fizycznie mieszkańcem Sopotu. W listopadzie lekarze amputowali mu lewą nogę w połowie uda. Nagle, człowiek pełen energii, kreatywny, życiowy optymista został przykuty do fotela. Krzysiek nie jest zamożny i nie może pozwolić sobie na zakup protezy. Jedynym ratunkiem byłaby pomoc ze strony Darczyńców: przyjaciół, kolegów, sąsiadów oraz ludzi pełnych empatii i dobrej woli - informuje na stronie zrzutka.pl Krzysztof Bukowiecki.

Ze względu na wysoki koszt zakupu protezy, przyjaciel poszkodowanego mężczyzny postanowił zwrócić się z prośbą o pomoc.

- Niestety moja emerytura to zaledwie około 1000 zł i dlatego wpłacam dość symboliczne 100 zł. Życzliwych ludzi gorąco proszę o udostępnianie tej smutnej wiadomości. Jest to jedyna droga do pokonania tej wysokiej finansowej bariery. Koszt protezy udowej to od 20 000 zł daleko wzwyż. Jest to nie do udźwignięcia dla jednej osoby. Pomóżmy razem Krzyśkowi Wołkowiczowi powrócić do czynnego i w miarę normalnego życia - przekonuje przyjaciel poszkodowanego.

Dotychczas (8 stycznia 2020 r., godz. 12.00) darczyńcom udało się zgromadzić łącznie 735 zł.

[ZT]3574[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA