Zamknij

Rewolucja w trójmiejskim transporcie! W tych miejscach nie kupisz już biletu miesięcznego

. 08:30, 29.07.2025
Skomentuj

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej zapowiedział zmiany w obowiązującym dotychczas systemie sprzedaży metropolitalnych biletów miesięcznych na terenie trójmiasta. Od 4 sierpnia będzie można je zakupić jedynie poprzez aplikację System Fala.

Nowy system sprzedaży

Dotychczas bilety metropolitalne można było zakupić za pośrednictwem aplikacji mobilnych jakdojade.pl, mPay, GoPay i zbiletem.pl. Było to rozwiązanie wygodne dla wielu mieszkańców Trójmiasta, którzy mieli możliwość wyboru najdogodniejszej dla siebie platformy. Teraz jednak cały system sprzedaży biletów miesięcznych zostaje scentralizowany, a jego obsługą zajmie się tylko i wyłącznie aplikacja Fala. Bez zmian będzie można natomiast kupić pozostałe bilety krótkookresowe.

Mieszkańcy niezadowoleni?

System Fala dostępny jest w trójmieście już od kilku miesięcy i nie da się zaprzeczyć, że od samego początku wywołuje dużo emocji. Użytkownicy skarżą się na powolne działanie aplikacji, nieintuicyjność i awarie. Aktualnie ocena aplikacji w systemie APP Store wynosi 1,3/5. 

“Nie wyobrażam sobie przejścia z biletem miesięcznym z jakdojade do fali. Aplikacja działa tak wolno, myślałam, że coś się popsuło, gdy chciałam dokonać zakupu biletu”

 

“Okropne narzędzie do korzystania. Praktycznie w ogóle nie da się tego używać”

 

“Dobrze by było, jakbyście nie zmuszali ludzi do korzystania z niedziałającej aplikacji”

Na ten moment nie wygląda na to, żeby zapowiadana zmiana miała przypaść do gustu podróżnym. Budzi ona szczególne kontrowersje wśród osób, które codziennie korzystają z komunikacji publicznej i przyzwyczaiły się do funkcjonującego dotychczas, stabilnego systemu. 

Co na to operator?

W odpowiedzi na liczne głosy krytyki, przedstawiciele operatora aplikacji zapewniają, że trwają intensywne prace nad usprawnieniem systemu. Zapowiedziano aktualizacje poprawiające wydajność i wygodę użytkowania, jednak nie podano konkretnego terminu ich wdrożenia.

Czy System Fala zdoła odzyskać zaufanie pasażerów i stać się realnym ułatwieniem, a nie przeszkodą w codziennym przemieszczaniu się? Okaże się już w sierpniu.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%