Wiadomości Sopot newsy wydarzenia relacje

Zamknij

Woda w Sopocie niezdatna do kąpieli! Wyjątek stanowi tylko jedno kąpielisko

. 15:36, 17.07.2025 Aktualizacja: 11:53, 24.10.2025
Skomentuj Woda w Sopocie niezdatna do kąpieli! Wyjątek stanowi tylko jedno kąpielisko

W czwartek, 17 lipca, na sopockich plażach zawisły czerwone flagi. Powód? Sanepid wykrył zakwity sinic na niemal wszystkich kąpieliskach w kurorcie. Zakaz kąpieli obowiązuje od Kamiennego Potoku aż po granicę z Gdańskiem – z jednym wyjątkiem: woda przy molo, na kąpielisku Sopot – Łazienki Południowe I, nadal jest bezpieczna i przydatna do kąpieli.

Wyniki badań wody jasno wskazują — woda w większości kąpielisk w Sopocie oraz w Gdyni jest obecnie niezdatna do kąpieli. Na plażach powiewają czerwone flagi, a ratownicy ostrzegają turystów i mieszkańców przed wchodzeniem do wody.

Jedynym sopockim kąpieliskiem, gdzie nadal można się bezpiecznie kąpać, pozostają Łazienki Południowe I – tuż przy molo. Pozostałe lokalizacje zostały wyłączone z użytkowania do odwołania. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego zaleca się śledzenie na bieżąco komunikatów sanepidu lub Serwisu Kąpieliskowego.

Lista zamkniętych kąpielisk w Sopocie:

  • Sopot-Kamienny Potok-Koliba
  • Sopot – 13-17
  • Sopot Park Północny
  • Sopot – K22
  • Sopot – Łazienki Południowe II
  • Sopot – 32A-33

Na Pomorzu problem dotyczy również kąpielisk w Gdyni, takich jak: Śródmieście, Redłowo oraz Orłowo. We wszystkich tych miejscach obowiązuje zakaz kąpieli do odwołania. W Gdańsku natomiast ostatnie badanie wody wykonano we wtorek, 15 lipca, a więc aktualny stan wody póki co pozostaje nieznany.

Dlaczego sinice są niebezpieczne?

Choć nie wszystkie gatunki sinic są toksyczne, wiele z nich produkuje groźne dla zdrowia człowieka związki chemiczne. Kontakt z wodą zakażoną sinicami może prowadzić do:

  • podrażnień skóry i oczu,
  • wykwitów pęcherzy w jamie ustnej,
  • nudności i wymiotów,
  • gorączki, a nawet porażenia mięśniowego.

W skrajnych przypadkach toksyny sinic mogą uszkodzić wątrobę, nerki czy grasicę. Dlatego apelujemy o rozwagę i unikanie kontaktu z wodą, nawet jeśli z pozoru wygląda na czystą.

::news{"type":"see-also","item":"34022"}

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%