Zamknij
REKLAMA

Pobiegną z Olsztyna do Sopotu - dołącz do akcji na trójmiejskim odcinku trasy. Finałowe morosowanie!

11:32, 28.11.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

185 kilometrów, dwa odcinki specjalne dla chętnych, morsowanie w Bałtyku i szczytny cel. W taki sposób RMF4RT Gladiators chce świętować Mikołajki i zakończyć sezon biegowy w tym roku.

Mikołajkowa Sztafeta RMF4RT Gladiators odbędzie się 6 i 7 grudnia. Start zaplanowany jest na godz. 15. Zawodnicy wyruszą z dziedzińca zamku w Olsztynie. Łączny dystans sztafety wynosi 185 kilometrów, a meta będzie na sopockiej plaży, do której biegacze dotrą w sobotę (7 grudnia) około południa. Całość trasy przebiegną członkowie drużyny biegowej RMF4RT Gladiators. Organizator daje możliwość dołączenia do sztafety na dwóch wybranych odcinkach specjalnych.

Na wszystkich chętnych czeka 7-kilometrowy dystans w Olsztynie – od startu na dziedzińcu zamku do ul. Oleńki. Do sztafety można również dołączyć na jej ostatnich 10 kilometrach, prowadzonych od Opery Bałtyckiej w Gdańsku do sopockiej plaży w okolicach molo. Udział w tych otwartych odcinkach jest kierowany do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, a przy tym pomagać potrzebującym. Całość opłaty startowej (20 zł) za udział w sztafecie zostaje przekazana na Fundację Dom Rain Mana. Instytucja zbiera pieniądze na budowę specjalnego domu dla osób z autyzmem.

Początek grudnia to Europejski Tydzień Autyzmu.

– Dla nas wybór fundacji, na rzecz której biegniemy był naturalny. Świetnie, że coraz więcej osób zapisuje się na naszą sztafetę. W ten sposób jesteśmy coraz bliżej realizacji wspomnianego celu. Chcemy bawić się w duchu sportu, a przy tym zrobić coś dobrego dla innych. Dzięki temu każdy przebiegnięty kilometr będzie miał dodatkowy, motywacyjny wymiar. Podejmujemy się dużego wyzwania, jakim jest pokonanie 185 kilometrów trasy. Liczymy na wsparcie innych biegaczy na dwóch otwartych odcinkach specjalnych. To będzie wyjątkowe przeżycie – komentuje Rafał Płuciennik, szef zespołu RMF4RT Gladiators.

Na odcinki specjalne sztafety w Olsztynie i Sopocie można zapisać się poprzez stronę: http://bit.ly/2Onbjl5

Sztafeta ma zakończyć się morsowaniem w Bałtyku. Udział w tej części imprezy jest otwarty, a organizatorzy zapraszają na zimowe wejście do morza wszystkich chętnych, w tym zapalonych morsów z Trójmiasta. Start morsowania w sobotę po godz. 12.

  • Jeśli możesz to włącz się w Mikołajkowy Bieg Gladiatorów. Pobiegnij w Gdańsku 7 grudnia.
  • Jeśli nie biegasz, to przyjdź na plażę w Sopocie na zakończenie biegu i morsowanie!

materiał prasowy

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BubuBubu

0 0

"...morosowanie", hi, hi. 11:38, 29.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA