Zamknij
REKLAMA

„The Sound of Silence” w Sopocie. Disturbed zagra w Ergo Arenie!

16:00, 09.11.2019 | Anna Nagel
Skomentuj Fot. Materiały prasowe
REKLAMA

Piosenka „The Sound of Silence” stała się pewnego rodzaju symbolem po śmierci Pawła Adamowicza. Tym razem poruszające wykonanie zespołu Disturbed będzie można usłyszeć na żywo. Amerykanie zagrają w Ergo Arenie 16 czerwca 2020 roku.

14 stycznia, dzień po zabójstwie Pawła Adamowicza, tłumy zgromadziły się na Długim Targu w Gdańsku. Chcąc uczcić pamięć prezydenta, na ulicy rozbrzmiał dźwięk piosenki „The Sound of Silence” w wykonaniu a capella Davida Draimana z Disturbed. Zespół wystąpił 20 czerwca 2019 roku w warszawskim Towarze, gdzie muzycy postanowili oddać cześć Pawłowi Adamowiczowi. Pod koniec „The Sound of Silence” na telebimie wyświetlono czarno-białe zdjęcie tragicznie zmarłego. Utwór jest coverem piosenki amerykańskiego duetu – Simon & Garfunkel z 1965 roku. 

– Będę próbował skontaktować się z wokalistą zespołu Disturbed i zaprosić go do Gdańska – mówił Radomir Szumełda w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Po tragicznych wydarzeniach w Gdańsku fani umieszczali nagrania z wiecu na facebookowym profilu zespołu Disturbed. Pojawił się także pomysł zaproszenia zespołu do Gdańska. 4 listopada Amerykanie ogłosili swój występ w Ergo Arenie. Koncert odbędzie się 16 czerwca 2020 roku. 

Disturbed jest amerykańskim zespołem metalowym, powstałym w 1994 roku. W skład wchodzą: Dan Donegan, Steve Kmak, Mike Wengren oraz David Draiman. Debiutancki album „The Sickness” powstał w marcu 2000 roku. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie w świecie muzycznym. Uplasował się na 28. pozycji notowania Billboard 200, a także sprzedała się w ilości 4 milionów kopii w Stanach Zjednoczonych od momentu wydania. Łącznie wydali 8 krążków. Ostatni, pt. „Evolution” powstał w 2018 roku.

Bilety trafią do sprzedaży ogólnej 8 listopada o godzinie 10:00 na LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl. Przedsprzedaż Citi Handlowy rozpocznie się 6 listopada o 10:00 i zakończy się 8 listopada do 9:00. Natomiast przedsprzedaż Ticketmaster potrwa od 7 listopada (od godziny 10:00) do 8 listopada (do godziny 10:00).

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA