Zamknij
REKLAMA

Otwarcie pracowni komputerowych - wyposażenie za ponad 300 tys. zł [FOTO]

08:39, 07.11.2019 | J.F
Skomentuj
REKLAMA

W Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie, przy ul. Tadeusza Kościuszki 22-24, wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie pracowni komputerowych, w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Kształtowanie sieci szkół zawodowych w Regionie”.

W ramach realizacji projektu doposażono 5 pracowni komputerowych, w tym 4 pracownie dla zawodów z branży ICT i elektronika oraz 1 pracownię dla zawodów z branży turystyka, sport i rekreacja. Pracownie wyposażono m.in. w sprzęt komputerowy, oprogramowanie biurowe, akcesoria komputerowe, sprzęt sieciowy, tablety graficzne, drukarki, sprzęt audiowizualny i fotograficzny oraz meble. Łączny koszt wyposażenia pracowni to 353 587,89 zł.

  • W pracowniach zawodowych będą się odbywały między innymi kursy umiejętności zawodowych dla dorosłych z zakresu programu „Płatnik” i projektowania graficznego stron internetowych.

W skład CKU wchodzą dwie szkoły:

  • IV Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Sopocie
  • Szkoła Policealna nr 2 dla Dorosłych w Sopocie.

Centrum zapewnia kształcenie w formach dziennej, wieczorowej i zaocznej. Oprócz oferty szkolnej prowadzone są bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe oraz inne kursy i  szkolenia zgodne z popytem na rynku pracy.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej.

Fot. Jurek Bartkowski/Fotobank.PL/UMS' inf. UMS

[ZT]3205[/ZT]

 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

zsopotzsopot

0 0

Zauważcie, że większość inwestycji powstaje dzięki środkom z UE. Miasto się chwali z tego że je wykorzystuje? no brawo. Ciekawe co bedzie jak PiS da popis i nas wywalą z eu ... 09:06, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz