22-latek usłyszał już zarzuty w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie, a w środę 16.04.2025r. ma zostać doprowadzony do prokuratury. Za popełnione czyny, czyli złamanie zakazu sądowego i ponowne prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
To nie jedyny przypadek, który wstrząsnął lokalnymi drogami. We wtorek 15.04.2025r., tuż przed godziną 23:00, patrol drogówki na ul. Chopina zatrzymał 46-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego kierującego samochodem marki honda. Policjanci od razu wyczuli charakterystyczny zapach marihuany unoszący się z wnętrza auta.
Jak się okazało, mężczyzna dzień wcześniej palił marihuanę i bez oporów wskazał policjantom, gdzie w aucie ukrywa słoik z suszem. Narkotyk został zabezpieczony, a wstępne badanie wykazało obecność marihuany w organizmie kierowcy. 46-latek trafił do policyjnego aresztu, jego krew została pobrana do dalszych analiz, a prawo jazdy zostało zatrzymane w trybie elektronicznym. Samochód odholowano na parking strzeżony.
Za jazdę pod wpływem środków odurzających oraz posiadanie narkotyków, mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Wkrótce stanie przed sądem.
Dbajmy o siebie i innych uczestników ruchu — niech te święta będą bezpieczne i spokojne.
[ZT]32111[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz