Zamknij
REKLAMA

Urzędnicy interweniują - Sopot walczy z nielegalnymi reklamami!

18:00, 09.10.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook - Marcin Skwierawski

Jak informowaliśmy we wtorek 1 października, firma AMS specjalizująca się w reklamach zewnętrznych umieściła wielkoformatowy baner przy al. Niepodległości w Sopocie. Na reakcję urzędników nie trzeba było długo czekać. Sopocki magistrat niezwłocznie po otrzymaniu informacji o usytuowaniu nielegalnego nośnika reklamowego przystąpił do działania.

Na początku miesiąca skierowaliśmy do Urzędu Miasta w Sopocie zapytanie dotyczące reklamy marketu zoologicznego mieszczącego się w Galerii Klif w Gdyni Orłowie. Baner, o który pytaliśmy, został umieszczony w sąsiedztwie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po zaledwie kilku godzinach otrzymaliśmy odpowiedź w sprawie działań podjętych w celu likwidacji nielegalnej reklamy.

- Został ustalony właściciel nośnika reklamowego, który został zainstalowany niezgodnie z uchwałą krajobrazową. Urzędnik odpowiedzialny za postępowanie egzekucyjne w mieście, rozpoczął rozmowy z właścicielem nośnika. Jeśli rozmowy nie przyniosą pożądanego skutku, wszczęte zostanie postępowanie administracyjne - informowała Anna Dyksińska z Biura Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Sopotu.

Co do tego, że reklama musi zniknąć, urzędnicy nie mieli wątpliwości. Baner firmy AMS naruszył sopocką uchwałę krajobrazową.Choć agencja reklamowa przekonywała, że baner pozostanie na swoim miejscu do końca miesiąca, dziś już go tam nie zobaczymy.

O podjęciu kroków w tej sprawie poinformował wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski. Z wpisu wiceprezydenta na profilu facebookowym możemy się dowiedzieć, że likwidacja przebiegła szybko i sprawnie.

[ZT]2852[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BubuBubu

0 0

A co z tymi paskudnymi elementami mocującymi? 21:48, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone