Zamknij

Jaka przedsiębiorczość dla Polski? M. Czarzyńska-Jachim rozmawiała z H. Bochniarz [WIDEO]

08:58, 08.12.2023 . Aktualizacja: 08:59, 08.12.2023
Skomentuj

W środę, 6 grudnia, o godz. 18.00 w restauracji Mamuszki 14 odbyło się kolejne spotkanie organizowane przez stowarzyszenie Sopot dla Ciebie. Gościem wieczoru była Henryka Bochniarz przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji Lewiatan, a rozmowę z nią poprowadziła przewodnicząca stowarzyszenia Magdalena Czarzyńska-Jachim. Uczestniczki panelu dyskusyjnego rozmawiały o relacjach między państwem a biznesem w kontekście szans i zagrożeń na najbliższy czas.

"Jaka przedsiębiorczość dla Polski? Jaka Polska dla przedsiębiorczości? - pod takim hasłem odbyło się środowe spotkanie stowarzyszenia Sopot dla Ciebie. Choć tematyka dyskusji w znacznej mierze koncentrowała się na działalności polskich firm, nie zabrakło również odniesień do innych obszarów problemowych: wyzwań współczesnej edukacji, funkcjonowania sądownictwa, miejsca Polski w Unii Europejskiej czy nadziei związanych z ostatnimi wyborami parlamentarnymi i zmianą większości sejmowej.

Przed rozpoczęciem spotkania, o działalności powołanego w sierpniu br. stowarzyszenia, opowiedziała nam jego przewodnicząca i współzałożycielka.

"Stowarzyszenie Sopot dla Ciebie to wspaniała platforma do wymiany doświadczeń, opinii - przede wszystkim do rozmowy o Sopocie. Pracując w Urzędzie Miasta Sopotu, spotykając się z mieszkańcami, spotykając się z różnymi osobami, które tutaj w Sopocie prowadzą działalność czy gospodarczą, czy kulturalną, czy sportową, bardzo często spotykałam ludzi, którzy mieli świetne pomysły, świetne idee, świetne spostrzeżenia i często pytali się: "Z kim można porozmawiać? Jak można wymienić się poglądami z innymi mieszkańcami?". Stąd powstał pomysł na stowarzyszenie Sopot dla Ciebie" - wyjaśniała Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Spotkanie z Henryką Bochniarz to nie pierwsze i nie ostatnie wydarzenie kierowane do mieszkańców trójmiejskiego kurortu. Docelowo stowarzyszenie ma stanowić przestrzeń rozważań o sprawach najważniejszych dla Sopotu i jego mieszkańców.

"Spotykamy się regularnie. Rozmawiamy o mieście, o jego różnych obszarach - o uzdrowisku, ale też o edukacji, o infrastrukturze, o ofercie kulturalnej, o przyszłości, bo wszystko naokoło trochę się zmieniło. Zmieniła się turystyka, zmieniają się także oczekiwania mieszkańców. Ale przede wszystkim rozmawiamy pomiędzy sobą i to chyba najbardziej cenię, to najbardziej nas wszystkich inspiruje. Zapraszamy też ciekawe osoby, takie jak dzisiaj Henryką Bochniarz, przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji Lewiatan. Kobieta, z którą naprawdę można bardzo ciekawie rozmawiać o przedsiębiorczości, ale także o roli kobiet czy o edukacji. Na pewno takie spotkania z ciekawymi ludźmi będziemy kontynuować i na pewno dalej będziemy intensywnie pracować i rozmawiać o naszym Sopocie" - mówiła przewodnicząca stowarzyszenia i była wiceprezydentka Sopotu.

Zachęcamy do obejrzenia załączonego materiału wideo, dzięki któremu zapoznają się Państwo z wybranymi fragmentami dyskusji z Henryką Bochniarz przewodniczącą Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%