Zamknij

Sopot dziś będzie jak z bajki! Tysiące światełek rozświetli kurort

12:00, 06.12.2023 .
Skomentuj

Już dziś, po zmroku, Sopot rozbłyśnie tysiącami kolorowych światełek. Miasto zamieni się w prawdziwą świąteczną krainę, a mieszkańcy i turyści będą mogli poczuć magię nadchodzących świąt.

W tym roku w Sopocie zawisło 116 elementów dekoracji świątecznych. Najwięcej z nich znalazło  się na alei Niepodległości, gdzie nad ulicą zamontowano 16 kurtyn świetlnych. Trójwymiarowe dekoracje w formie koron zawisły również na latarniach w ciągu ul. Kościuszki i rondzie u zbiegu ulic: Kościuszki i Chopina.

Tradycyjnie przy kościele św. Jerzego stanęła dekoracja świetlna w formie napisu "Sopot". Pozostałe iluminacje pojawiły się na placu Przyjaciół Sopotu: miejska choinka w centralnym punkcie placu, dekoracja przestrzenna nawiązująca do sań św. Mikołaja wraz z zaprzęgiem reniferów, w których każdy będzie mógł przysiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Będzie świetlna bombka i świetlista fontanna. W bajkowy klimat wprowadzi 18 sztuk trójwymiarowych lilii na lampach placu, 35 koron świetlnych na latarniach i lampki na drzewach w ciągu ulicy Bohaterów Monte Cassino.

Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na ograniczone środki finansowe, również w tym roku zrezygnowano z zawieszenia żagli na lampach w ciągu alei Niepodległości, na ul. Malczewskiego, nie będzie świetlistych przewieszek nad jezdnią ulicy Kościuszki (na wysokości poczty) i kul w parku Herbstów.

Koszt montażu i uruchomienia iluminacji oraz ich demontaż to łącznie 298 328,52 zł. Rezygnując z części iluminacji miasto zaoszczędzi blisko 250 tys. zł.

W tym roku zakupiono 250 kompletów sznurów świetlnych, które wymienią wysłużone i zniszczone ozdoby na drzewkach ulicy Bohaterów Monte Cassino. Koszt ich zakupu to 99 861,24zł.

Iluminacje w Sopocie będą działać codziennie, po zapadnięciu zmroku, do 15 stycznia 2024 roku.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%