Zamknij

Nowe oznaczenia sopockich taksówek! Wiemy, co się zmieni

09:30, 30.09.2023 .
Skomentuj Fot. UMS Fot. UMS

Rada Miasta Sopotu na najbliższej sesji będzie procedować uchwałę dotyczącą zmiany oznaczeń taksówek. Nowe oznaczenia zawierają herb miasta, numer boczny, a także informację o opłatach za przejazd. Wymiany numerów bocznych należy dokonać w ciągu 90 dni od momentu wejścia w życie uchwały. Dotyczy to wszystkich taksówek z licencjami sopockimi.

Nowa naklejka z herbem Sopotu, o wymiarach 101 x 139 mm, zawiera numer boczny taksówki, a także napis „Sopot” i powinna być umieszczona po obu stronach samochodu, na szybie tylnych drzwi lub na tylnym słupku, jeżeli jest przeszklony. Nowy wzór ma także informacja o opłatach obowiązujących za przejazd taksówką. Dwustronna naklejka w języku polskim i angielskim powinna znaleźć się wewnątrz pojazdu, na szybie tylnych prawych drzwi. Taksówkarze będą zobowiązani do wymiany naklejek na nowe w ciągu 90 dni od momentu wejścia w życie uchwały Rady Miasta.

Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia dodatkowych oznaczeń taksówek na terenie Gminy Miasta Sopotu zawiera dokładne dane dotyczące nowych naklejek – ich wzory, rozmiary, kolorystykę i informacje o miejscach w których powinny zostać naklejone. Projekt ma numer 824/2023 i można się z nim zapoznać na stronie BIP Sopot. Wprowadzane uchwałą zmiany mają na celu dostosowanie lokalnych przepisów do aktualnych uregulowań prawnych, a także ujednolicenie zewnętrznych i wewnętrznych oznaczeń taksówek, którym wydano licencje na terenie Sopotu. Wymiana numerów bocznych dotyczy wszystkich taksówek, których właściciele otrzymali sopockie licencje i wypisy na poszczególne pojazdy.

Najbliższe posiedzenie Rady Miasta Sopotu odbędzie się 12 października 2023 r.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]18894[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%