Zamknij

Wpadł podczas nocnej przejażdżki po Sopocie! "Nie powinien siadać za kierownicą"

14:00, 27.09.2023 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Marcin Szydlik Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Marcin Szydlik

Dziś w nocy sopoccy policjanci ruchu drogowego udaremnili dalszą jazdę 31-latkowi z powiatu lęborskiego, który kierował volkswagenem. Zatrzymanemu do kontroli mężczyźnie Starostwo Powiatowe w Lęborku wydało decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami i za jazdę samochodem poniesie teraz odpowiedzialność karną.

27 września br. około godz. 1.00 w nocy policjanci drogówki z sopockiej komendy na Alei Niepodległości zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Za kierownicą auta siedział 31-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Gdy mundurowi sprawdzili mężczyznę w systemach policyjnych wyszło na jaw, że w ogóle nie powinien siadać za kierownicą. Okazało się, że w styczniu 2022 roku Starostwo Powiatowe w Lęborku wydało decyzję u cofnięciu 31-latkowi uprawnień do kierowania pojazdami. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę mężczyźnie i za jazdę samochodem poniesie on teraz odpowiedzialność karną.

Policjanci przypominają, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Od początku roku sopoccy funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 9 osób, które kierowały pojazdami pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]18847[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%