Zamknij

Sopot bez dofinansowania na renowację zabytków! Marcin Skwierawski: "Przypadek? Nie sądzę"

15:00, 26.09.2023 .
Skomentuj

Dziś rano premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W obecnej edycji programu, Sopot wystąpił o wsparcie finansowe na remont Muzeum Sopotu oraz prace konserwatorskie i remontowe przy sopockim molo. Niestety okazało się, że żadnych funduszy na te projekty nie będzie. Co więcej, Gdańsk i Gdynia również nie otrzymały środków z rządowego programu.

Decyzja premiera Morawieckiego spotkała się z momentalną reakcją władz miasta. Wiceprezydent Sopotu, Marcin Skwierawski, w mediach społecznościowych wyraził swoje rozczarowanie. "Przypadek? Nie sądzę!" - skomentował decyzję władz centralnych samorządowiec.

Na 3200 inwestycji w całym kraju rząd przeznaczy blisko 1,8 mld zł. Pomorskie w ramach drugiego naboru Rządowego Programu Odbudowy Zabytków - na realizację 162 zadań - otrzyma z tego 100 160 685 zł dofinansowania. Wyniki ogłosili dziś rano Premier RP Mateusz Morawiecki oraz prof. Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Rządowy Program Odbudowy Zabytków to specjalny fundusz, z którego mogą korzystać jednostki samorządu terytorialnego. Pieniądze z programu mają być przeznaczone na prace konserwatorskie i restauratorskie oraz roboty budowlane. Niestety wśród nich nie znajdziemy sopockich projektów. Beneficjentami programu w naszym województwie są za to m.in. Trzebielino, Brusy, Debrzno, Żukowo, Karsin, Stężyca czy Kartuzy. Z pełną listą gmin, które otrzymały dofinansowanie można zapoznać się tutaj - kliknij i sprawdź.

[ZT]18855[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Rafał Rafał

5 2

I bardzo dobrze nieudacznicy z sopockiego ratusza, przypomnijcie sobie jak odrzucacie wnioski mieszkańców . 16:47, 26.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KK

1 1

Pis zapomina, ze te pieniadze sa z podatkow takze mieszkancow Sopotu. To nie saich prywatne pieniadze tylko wszystkich Polakow. Co za rzad burakow wioskowych. 09:21, 28.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MorfeuszMorfeusz

1 0

Drzeć się na rząd, a potem się dziwić, że się nie dostaje. Podstawy logiki. 14:19, 29.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%