Zamknij

Zakaz ruchu na Placu Rybaków w Sopocie? Tego domaga się radny Platformy Sopocian

13:00, 19.09.2023 .
Skomentuj Fot. Google Maps Fot. Google Maps

W ubiegły czwartek do Urzędu Miasta wpłynęło pismo ws. ograniczenia ruchu pojazdów na Placu Rybaków w Sopocie. W swojej interpelacji radny Piotr Kurdziel przekonuje, że ulica powinna być dostępna wyłącznie dla właścicieli domów znajdujących się w tym historycznym miejscu.

Jak informuje serwis Dawny Sopot, Plac Rybaków, przed wojną znany był jako Fischerplatz. Miejsce to było osiedlem stworzonym przez magistrat w 1914 r., a następnie rozbudowanym w 1931 r. na potrzeby rybaków wypieranych z centrum miasta. Plac powstał na terenie Lasku Karlikowskiego. To właśnie tam wzniesiono malownicze, ceglane domki zaprojektowane przez sopockiego architekta Paula Puchmüllera1.

W imieniu jednego z aktualnych mieszkańców Placu Rybaków radny Platformy Sopocian Jacka Karnowskiego wystąpił z wnioskiem o ograniczenie lub nawet całkowite zamknięcie ruchu "dla pojazdów innych niż pojazdy właścicieli Placu Rybaków".

- Ze względu na wyjątkowość tego terenu, jego walory, uważam, że parkowanie powinno być całkowicie zakazane poza miejscami na terenie prywatnych właścicieli" - przekonuje Piotr Kurdziel w interpelacji nr BRM.0003.301.2023.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowiedź powinna zostać udzielona przez prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji.

A jaka jest Wasza opinia? Czy tego typu tereny powinny być wyłączone z ruchu? Czy - jak przekonuje radny Piotr Kurdziel - powinien tam obowiązywać zakaz parkowania? Swoją opinią koniecznie podzielcie się w komentarzach!

1 - Źródło: www.dawnysopot.pl, E Mamuszka Bedeker Sopocki, Marek Sperski, Przewodnik. Sopot.

[ZT]18700[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PiotrPiotr

0 0

A jużci! 15:34, 19.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%