Zamknij

"Lux, mięso i flora" w Sopocie! Nowa wystawa w dawnej kwiaciarni FJOŁ

12:20, 08.06.2023 .
Skomentuj Fot. materiały prasowe grupy Time New Roman Fot. materiały prasowe grupy Time New Roman

Grupa malarska Time New Roman zaprasza na swoją najnowszą wystawę zatytułowaną "Lux, mięso i flora". Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 9 czerwca, o godz. 19.00. Ekspozycja będzie stanowiła zaproszenie do fascynującego świata malarskiego mięsa, roślinności i relacji człowieka z naturą. Prace będą dostępne dla publiczności od 9 do 11 czerwca w godzinach od 16:00 do 19:00. Wystawa odbędzie się w dawnej kwiaciarni Fjoł, znajdującej się przy Alei Niepodległości 787 w Sopocie.

Wystawa "Lux, mięso i flora" przeniesie nas do świata malarskiej materii, kwiatów, lasów, żuków, brzucha wieloryba i olbrzymów w kopertach. Prace będą eksponowane w dwóch przestrzeniach, które kiedyś były kwiaciarnią i sklepem mięsnym. To unikalne połączenie materiałów malarskich i tematów roślinnych sprawia, że wystawa ta będzie niezwykle interesującym doświadczeniem dla zmysłów.

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Wystawa "Lux, mięso i flora" ukazuje synestezję malarskiego mięsa i kwiecistych pigmentów. Jakby tego było mało, pracom malarskim towarzyszyć będą dźwięki muzyki, które wydobędą się z piwnic dawnej chłodni rzeźniczej. Ten harmonijny związek między sztuką a dźwiękiem stworzy niepowtarzalną atmosferę, która przykuje uwagę widzów.

[ZT]15348[/ZT]

Lux miejski i fascynacja mięsem

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Nazwa wystawy, "Lux, mięso i flora", odwołuje się do różnych aspektów ludzkiej egzystencji. Słowo "lux" pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "światłość". W kontekście miejskim "lux" nabiera dodatkowego znaczenia, reprezentując miejski blask i jego różnorodność. Mięso, z kolei, jest motywem, który pojawia się w pracach artystycznych od wieków. Wystawa odwołuje się m.in. do Rembrandta, który w 1643 roku namalował swoją pierwszą wersję wiszącej tuszy wołowej. Oprócz tego warto zauważyć, że gruba i energiczna technika malarska, charakterystyczna dla ekspresjonizmu dwudziestego wieku, często bywa nazywana przez artystów "malarskim mięsem".

Piękno flory

Drugim ważnym tematem wystawy jest flora. Flora to rzymska bogini kwiatów i wiosny, personifikacja siły życiodajnej, dzięki której przyroda rozkwita. Na wystawie "Lux, mięso i flora" flora reprezentuje zaś ogół gatunków roślin rosnących w określonym czasie i na danym terenie. Poprzez wykorzystanie motywów roślinnych, artyści grupy Time New Roman ukazują relację człowieka z naturą i piękno kwiatów.

Grupa Time New Roman

Grupa Time New Roman, czyli Agnieszka Sztejerwald, Jakub Słomkowski i Dawid Wojtalewicz, przyciągają uwagę jako fuzja indywidualności. Ich sztuka jest rozpięta między ekspresją, surrealizmem a magicznym realizmem. 

Wystawa "Lux, mięso i flora" to doskonała okazja do poszerzenia swojego spojrzenia na sztukę z uwzględnieniem twórczości, której inspiracją są mięso, flora i relacje człowieka z naturą. Jeśli chcecie doświadczyć tego fascynującego świata, odwiedźcie wystawę w dniach 9-11 czerwca, w godzinach od 16:00 do 19:00, w dawnej kwiaciarni Fjoł w Sopocie.

[ZT]12757[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%