Zamknij
REKLAMA

Sopocianin katował własną rodzinę! Przemoc trwała latami

14:00, 22.05.2023 .
Skomentuj Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie Fot. Komenda Miejska Policji w Sopocie

Sopoccy dzielnicowi zatrzymali 66-letniego sprawcę, który od wielu lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną i córką, czym doprowadził starszą z kobiet do targnięcia się na własne życie. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut za popełnione przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt tymczasowy. Za to przestępstwo grozi kara do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu sopocki dzielnicowy telefonicznie został powiadomiony, że w jednej z rodzin w Sopocie ojciec pobił dorosłą córkę i zabrał jej telefon, by nie mogła tego zgłosić na Policję. Razem z innymi dzielnicowymi pojechali oni pod wskazany adres, gdzie drzwi otworzyła im kobieta, która była wyraźnie przestraszona ich obecnością. Początkowo wahała się też, czy wpuścić policjantów do mieszkania. Dzielnicowi od razu zauważyli na jej twarzy i szyi liczne zasinienia, a widząc jej zdenerwowanie uspokoili ją i przekazali, że są tu po to, by pomóc. W mieszkaniu oprócz kobiety była także jej matka i ojciec.

Przemoc trwała latami

Obie kobiety w rozmowie z policjantami przyznały się, że 66-letni ojciec i mąż od wielu lat znęca się nad nimi, między innymi poprzez bicie, szarpanie, wyzywanie, zastraszanie i kontrolowanie, w wyniku czego doprowadził starszą z nich do targnięcia się w przeszłości na własne życie. Pokrzywdzone nigdy tego nie zgłaszały, bały się. Oświadczyły też, że dzień wcześniej 66-latek pobił córkę, bo ta spotyka się z mężczyzną, który mu nie odpowiada, a gdy na jej pomoc ruszyła matka, mężczyzna zaatakował także i ją. Dzielnicowi od razu obezwładnili stawiającego czynny opór 66-latka i go zatrzymali jako podejrzanego o stosowanie przemocy w rodzinie. Z miejsca zamieszkania mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Trzy miesiące w areszcie

W wyniku dalszych działań funkcjonariusze zgromadzili bogaty materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Tam też oprowadzili zatrzymanego mężczyznę, któremu prokurator ogłosił zarzut znęcania się od wielu lat fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką, czym doprowadził starszą z kobiet do targnięcia się na własne życie. Następnie prokurator zawnioskował do sądu o tymczasowy areszt dla podejrzanego 66-latka, do którego sędzia przychylił się w piątek. Decyzją sądu zatrzymany sopocianin najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem tego czynu jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

Pamiętajmy!

Każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić fakt pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, m.in. dzwoniąc pod numer telefonu: 58 550 14 14, pisząc mailowo na adres Punktu Interwencji Kryzysowej: pik@mopssopot.pl, albo osobiście zgłaszając się do placówki przy Alei Niepodległości 876 w Sopocie. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

[ZT]17288[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%