Zamknij

Sopocianin znęcał się nad partnerką! Groził jej pozbawieniem życia

13:00, 19.05.2023 .
Skomentuj Po lewej: zdjęcie poglądowe, fot. Pexels. Po prawej: zdjęcie zatrzymanego, fot. KMP w Sopocie Po lewej: zdjęcie poglądowe, fot. Pexels. Po prawej: zdjęcie zatrzymanego, fot. KMP w Sopocie

Policjanci z Sopotu zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad partnerką, grożenie jej pozbawieniem życia, a także spowodowanie u niej obrażeń ciała. Wczoraj prokurator ogłosił podejrzanemu zarzuty za popełnione przestępstwa i zastosował wobec niego dozór policyjny z obowiązkowym stawiennictwem w jednostce Policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną. Jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wyzywanie, bicie i krzywdzenie bliskich osób jest przestępstwem takim samym, jak przemoc wobec innych osób. W środę, 17 maja, policjanci z Sopotu zatrzymali 29-letniego mieszkańca naszego miasta podejrzanego o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad partnerką oraz grożenie jej pozbawieniem życia. Pracujący nad sprawą funkcjonariusze wstępnie ustalili, że sprawca w ciągu ostatnich kilku miesięcy wszczynał awantury, bił kobietę po twarzy, dusił ją, szarpał i wyzywał, a ponadto kilka dni temu groził jej pozbawieniem życia i dusił powodując powstanie obrażeń.

Wczoraj zatrzymanego 29-latka policjanci doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Sopocie, gdzie na podstawie zebranych dowodów usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad partnerką, kierowania wobec niej gróźb pozbawienia życia i spowodowania u niej obrażeń ciała. Po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego z obowiązkowym stawiennictwem dwa razy w tygodniu w jednostce Policji, zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej kobiety oraz nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Zgodnie z kodeksem karnym za znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych i spowodowanie lekkiego uszczerbku na zdrowiu to przestępstwa zagrożone karą do 2 lat więzienia.

Policjanci przypominają!

Każda osoba, która doznaje przemocy lub jest jej świadkiem może bezpiecznie i w zaufaniu zgłosić fakt pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie, m.in. dzwoniąc pod numer telefonu: 58 550 14 14, pisząc mailowo na adres Punktu Interwencji Kryzysowej: pik@mopssopot.pl, albo osobiście zgłaszając się do placówki przy Alei Niepodległości 876 w Sopocie. Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Sopocie

[ZT]17273[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%