Zamknij
REKLAMA

Sopot czeka na weekendowe ocieplenie! Termometry pokażą nawet...

08:38, 17.03.2023 . Aktualizacja: 14:54, 17.03.2023
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

W weekend Polska początkowo będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Ukrainy, potem przejściowo znajdzie się pod wpływem niżu i ciepłego frontu atmosferycznego, by w niedzielę znaleźć się w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie i w niedzielę już w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10°C.

Piątek (17 marca)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 8°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i południowy.

  • Gdańsk / Sopot: 10°C
  • Koszalin: 11°C
  • Szczecin: 12°C

Sytuacja baryczna

Wyż znad wschodniej Polski odsuwać się będzie w kierunku zachodniej Rosji, natomiast od zachodu nasunie się zatoka niżu znad Morza Norweskiego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Powietrze pochodzenia arktycznego od zachodu będzie wypierane przez ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Sobota (18 marca)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Nad morzem lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 14°C, nad samym morzem około 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w rejonie Zatoki Gdańskiej porywy do 55 km/h, słabnący, południowy.

  • Gdańsk / Sopot: 10°C
  • Koszalin: 11°C
  • Szczecin: 13°C

Sytuacja baryczna

Krańce wschodnie pozostaną pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, pozostała część kraju pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad Norwegię. Na północy zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Niewielkie zmiany ciśnienia.

Niedziela (19 marca)

Prognoza pogody dla województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego

Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

  • Gdańsk / Sopot: 11°C
  • Koszalin: 13°C
  • Szczecin: 16°C

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

Źródło: IMGW-PIB

[ZT]16529[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%