Zamknij

Sopot wśród najdroższych polskich miast! Ceny mieszkań zwalają z nóg

11:00, 16.03.2023 . Aktualizacja: 11:20, 16.03.2023
Skomentuj AdobeStock zdjęcie poglądowe AdobeStock zdjęcie poglądowe

Rynek nieruchomości w Polsce jest bardzo dynamiczny i od lat notuje wzrosty. Według raportu Business Insidera, ceny mieszkań w Polsce nadal rosną, a najwyższe stawki w przypadku ofert deweloperskich dotyczą Świnoujścia, Zakopanego i Sopotu.

Według doniesień Business Insider Polska, coraz więcej dużych miast dołącza do "klubu 10 tys. zł" za metr kwadratowy. Co ciekawe, zjawisko to nie dotyczy wyłącznie aglomeracji. Mowa m.in. o kurortach, wśród których prym wiedzie Świnoujście, Zakopane czy Sopot. Mieszkania tam są znacznie droższe niż w innych rejonach kraju.

Gdzie najwięcej zapłacimy?

Powołując się na dane serwisu rynekpierwotny.pl, Business Insider Polska przekonuje, że najwięcej zapłacimy za mieszkanie w Świnoujściu, gdzie ceny za metr kwadratowy dla nowego mieszkania średnio wynoszą już 33,5 tys. zł. Zdecydowanie taniej, choć wciąż drogo, jest w Zakopanem, gdzie cena za metr kwadratowy to 20,8 tys. zł. Podium zamyka natomiast Sopot ze średnią stawką wynoszącą 20,6 tys. zł.

Jak to ma się cen w stolicy kraju? Otóż pod względem cen wyprzedzają ją również nieco mniej popularne kurorty, jak Mikołajki (19,3 tys. zł) oraz Kołobrzeg (blisko 19 tys. zł). Sama Warszawa może się natomiast pochwalić wynikiem rzędu średnio 13,8 tys. zł za metr kwadratowy mieszkania na rynku pierwotnym. Warte odnotowania są także ceny w Gdańsku i Krakowie - odpowiednio 11,5 tys. zł oraz 12,2 tys. zł.

Mieszkania jako inwestycje

Eksperci wyjaśniają, że zamożni Polacy chętnie inwestują w nieruchomości w miejscach takich jak Świnoujście, Zakopane, Sopot, Mikołajki czy Kołobrzeg, ponieważ są to znane kurorty i popularne miejsca wypoczynku. Wiele z tych mieszkań bywa później wykorzystywanych nie tylko jako prywatne lokum, ale także jako źródło dochodu dla osób wynajmujących je turystom.

Jeśli interesuje Was boom na rynku nieruchomości, więcej na temat obecnych trendów dowiecie się z artykułu Mateusza Madejskiego "Średnio 33 tys. za metr. Oto najdroższe miasto w Polsce" na stronie Business Insider Polska.

[ZT]16215[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

rafal74rafal74

0 0

juz kupilem w gdyni , taniej i przyjemniej:0 16:43, 16.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%