Zamknij
REKLAMA

Chcesz stać się częścią Sopockiego Rynku? Wynajmij domek handlowy [FOTO]

10:00, 17.03.2023 . Aktualizacja: 09:10, 21.03.2023
Skomentuj esopot.pl esopot.pl

Sopocki Rynek przyciąga zawsze świeżymi warzywami i owocami, stoiskami z mięsem, wędlinami oraz lokalnymi wyrobami. Na wielu stoiskach dostępne są również ubrania oraz inne popularne na targowiskach rzeczy, m.in. antyki. Stanowisko może wynająć każda osoba lub firma, która jest w stanie zaprezentować kupującym ciekawą ofertę. 

Z dóbr Sopockiego Rynku można korzystać trzy razy w tygodniu:

  • we wtorki i piątki od 7:00 do 14:00,
  • w soboty od 10:00 do 15:00.

Domki na Rynku Sopockim Esopot.pl

Wtorek i piątek to w Sopocie tradycyjne dni targowe. Z kolei w soboty na Sopockim Rynku odbywają się Sopocki Pchli Targ, Eko Rynek oraz imprezy okolicznościowe, m.in. Kiermasz Świąteczny. Lokalizacja jest dobrze skomunikowana nie tylko z każdą sopocką dzielnicą, ale również z całym Trójmiastem. Na Sopocki Rynek dojedziemy pociągami SKM oraz liniami autobusowymi 144 i 185. Obok wejścia znajdują się stojaki rowerowe oraz miejsca parkingowe.

Rynek Sopocki pawilony handlowe Esopot.pl

Dołącz do rodziny Sopockiego Rynku

Dla sprzedających najatrakcyjniejszą formą przedstawienia produktów są domki handlowe o powierzchni pięciu metrów kwadratowych. Każdy z nich posiada dostęp do prądu, co ułatwia m.in. korzystanie z na przykład kasy fiskalnej.

To są piękne kolorowe domki w stylu skandynawskim. Są wykonane z drewna, czyli ekologicznego materiału. Są wyposażone w ladę i oświetlenie – opowiadają przedstawiciele ECO Sopot, spółki zarządzającej w imieniu Miasta targowiskiem.

Opłata (czynsz dzierżawny miesięczny) za domek wynosi 639,60 PLN brutto. W przypadku prowadzenia działalności handlowej też w soboty - 507,26 PLN brutto. Jeśli sprzedającym zależy na skorzystaniu z innych form, Sopocki Rynek oferuje:

  • opłata jednorazowa, sprzedaż ze stołu (powierzchnia do 2 m²) – 20 PLN,
  • opłata abonamentowa – 16 PLN za każdy dzień targowy (płatne na początku miesiąca),
  • sprzedaż warzyw i owoców na stole do 3 metrów długości – 45 PLN za każdy dzień targowy (41 PLN przy opłacie abonamentowej),
  • sprzedaż z samochodu – 30 PLN za każdy dzień targowy (21 PLN przy opłacie abonamentowej),
  • food truck – 45 PLN za każdy dzień targowy (41 PLN przy opłacie abonamentowej).

W soboty opłata za sprzedaż ze stołu wynosi 10 PLN od sprzedawcy, niezależnie od ilości zajmowanego miejsca.

pawilony Rynek Sopocki esopot.pl

Na rynku znajdują się również murowane pawilony handlowe. Ich główny asortyment stanowi branża spożywcza. Oferują m.in. mięso, wędliny, wypieki, owoce i warzywa. Najczęściej pochodzą z produkcji własnej, z rodzinnych kaszubskich gospodarstw rolnych. Jeśli sprzedajesz produkty spożywcze lub rękodzieło napisz do ECO Sopot - rynek@sopot.pl!
 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Ewa Ewa

0 0

Jestem zainteresowana 18:44, 20.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%