Zamknij
REKLAMA

Zmiany na Placu Przyjaciół Sopotu! Zdemontowano znany punkt z pamiątkami

10:40, 04.02.2023 .
Skomentuj

Na Placu Przyjaciół Sopotu zdemontowano punkt Sopockiej Organizacji Turystycznej. Miejsce to działało przez lata oferując m.in. pamiątki i przewodniki turystyczne dotyczące kurortu. Decyzja o rozbiórce obiektu była związana ze wznowieniem prac remontowych w okolicy.

Przypomnijmy, że w sobotę, 4 lutego, przypada ostatni dzień przerwy w prowadzeniu prac związanych z rewitalizacją Placu Przyjaciół Sopotu. Zgodnie z zastrzeżeniem ujętym w dokumentacji przetargowej wykonawca był zobowiązany zawiesić roboty w terminie od 3 grudnia do 4 lutego.

Co się zmieni na placu Przyjaciół Sopotu?

Rewitalizacja placu Przyjaciół Sopotu będzie obejmowała zagospodarowanie przestrzeni zgodnie z zakresem prac ujętym poniżej.

  • Aranżacja zieleni w postaci nasadzeń drzew, krzewów, bylin, traw i roślin cebulowych, a także pnączy oraz założenia ogrodów deszczowych. Wykonanie korekt utwardzeń w postaci usunięcia i uzupełnienia nawierzchni kamiennej. Obejmuje to również pielęgnację w okresie gwarancyjnym. 
  • Montaż obiektów małej architektury takich jak pergole, ławki, stojaki rowerowe, śmietniki, maszty, cięgna linowe pod roślinność pnącą, czy stalowe ruszta umożliwiające aranżację wystaw plenerowych, 
  • Modernizację fontanny poprzez montaż podświetlonych dysz mgielnych i uzupełnienie szafy zasilania elektrycznego o aparaty modułowe. 
  • Budowę infrastruktury technicznej- instalacje wodno-kanalizacyjne, elektroenergetyczne, automatyczny system nawadniający z układem sterowania i regulacji. 
  • Przebudowę oświetlenia wraz ze stworzeniem dodatkowych elementów świetlnych. 
  • Wykonanie korekt utwardzeń w postaci usunięcia i uzupełnienia nawierzchni kamiennej.

Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 4 998 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Na jej zakończenie poczekamy do początku czerwca tego roku. 

[ZT]15185[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (2)

PiotrPiotr

12 2

To jest Plac Kolesi z Sopotu. Karnowski, Tusk i Buzek ewentualnie Płażyński. 11:14, 04.02.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MM

3 5

A co ma byc Obajtka, kaczki & czarnka ???? 16:06, 04.02.2023


REKLAMA
0%