Zamknij
REKLAMA

Co dalej z Dworkiem Sierakowskich? Towarzystwo Przyjaciół Sopotu wybrało nowy zarząd

15:00, 30.01.2023 .
Skomentuj Fot. LuzynaS, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons Fot. LuzynaS, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu wznawia działalność, a Dworek Sierakowskich wkrótce wróci jako miejsce organizacji wydarzeń kulturalnych w Sopocie. Po 1,5 rocznym impasie, podczas którego wybrane w 2021 roku władze stowarzyszenia nie prowadziły działalności i ostatecznie zrezygnowały z pracy w Zarządzie kroki podjął kurator sądowy.

Kilka dni temu wyznaczony przez Sąd Rejonowy w Gdańsku Kurator przeprowadził wybory Zarządu stowarzyszenia TPS. Na zebraniu wyborczym obecnych było ponad 50 członków, którzy w tajnych wyborach zdecydowali o powołaniu sześcioosobowego Zarządu i trzyosobowej Komisji Rewizyjnej. Po krótkich uzgodnieniach prezeską Towarzystwa Przyjaciół Sopotu została Agata Stomma, sopocka architektka, aktywistka miejska niejednokrotnie wypowiadająca się w sprawach związanych z zagospodarowaniem przestrzeni Sopotu.

  • Skład Zarządu: Agata Stomma (prezeska), Aleksandra Bukowska – Szymańska, Maria Preibisz-Dera, Grażyna Czajkowska, Karolina Niemczyk- Bałtowska, Adam Sielczak.
  • Skład Komisji Rewizyjnej: Marek Sperski, Iza Jakusz Dygulska, Barbara Grygiel.

Przyszłość Dworku Sierakowskich

Zabytkowy Dworek Sierakowskich stanowił przez wiele lat siedzibę stowarzyszenia, ale przede wszystkim pełnił rolę centrum wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców Sopotu. Organizowane były wydarzenia muzyczne (m.in. Czwartkowe Wieczory Muzyczne), literackie (m.in. Teatr przy Stole), wystawy artystów, wykłady, seminaria naukowe, warsztaty oraz spotkania przedstawicieli różnych formalnych i nieformalnych organizacji pozarządowych. W części parteru prowadzona była kawiarenka.

Przed nowym Zarządem w tej chwili sporo pracy. Należy uporządkować sprawy stowarzyszenia nagromadzone przez ostatnie 1.5 roku.

- Musimy przemyśleć zasady prowadzenia Dworku, przeanalizować sposoby finansowania i zaplanować kierunki rozwoju Towarzystwa Przyjaciół Sopotu na najbliższą kadencję. Przez lata pozycję Towarzystwa Przyjaciół Sopotu ugruntowała działalność związana z gromadzeniem i popularyzowaniem wiedzy o mieście, a także prezentowanie wartościowych wydarzeń artystycznych.  Patrząc na historycznie odbywające się wydarzenia, Zarząd musi to wszystko przeanalizować i zaprezentować nową formułę - wyjaśnia Grażyna Czajkowska, Członek Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

Za rok jubileusz

Ta najstarsza organizacja pozarządowa działa w Sopocie już prawie 50 lat. Przyszłoroczny jubileusz będzie dobrą okazją do zaplanowania ciekawych imprez, które podkreślą wagę Towarzystwa Przyjaciół Sopotu oraz przypomną Dworek Sierakowskich jako historyczne centrum wydarzeń kulturalnych na terenie miasta.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych sprawami Sopotu i Dworku do włączenia się w działania stowarzyszenia - zachęca Grażyna Czajkowska.

[ZT]11318[/ZT]

[ZT]11255[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

Morfeusz Morfeusz

8 1

Czy to zarząd niezależny od prezydenta? Dla kolegi się pytam. 19:09, 30.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IvoIvo

9 2

Zausznicy sołtysa znowu przejęli dworek.
Tylko jak przyznaje bez-radna nie wiedzą po co. 19:10, 30.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

8 2

Karnowski na wszystkim chce trzymać swoje brudne łapy i obstawiać swoimi zaufanymi ludźmi 23:06, 30.01.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

MM

0 2

A jaroslaw to nie ? 19:31, 31.01.2023


do Mdo M

2 0

a czy tu mowa o Jarosławie w tym artykule? PiS to masakra, ale wy, zwolennicy herr Donalda, to też macie bzika na jego punkcie i jego partii tłustych misiów 10:08, 01.02.2023


REKLAMA
0%