Za nami pierwsze opady śniegu w sezonie zimowym 2022/2023. Zgodnie z zapowiedziami służb, na ulice Sopotu wyjechały pługi i piaskarki. Zdecydowanie gorzej sytuacja wyglądała na Obwodnicy Trójmiasta i ulicach Gdyni.
Jak relacjonują mieszkańcy, najgorsza sytuacja panowała na Obwodnicy Trójmiasta oraz Trasie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. Podróż z Chyloni na Dąbrowę wiązała się ze staniem w wielogodzinnych korkach. Najwięksi pechowcy spędzili w nich cztery godziny.
Pojechałem Obwodnicą do końca, bo nie dostałbym się na Estakadę. Wszystkie pługi jechały w kierunku Chyloni. Jeden z nich uratował mi życie. Powoli skręcałem koła w lewo, a auto spadało w prawo - na barierki. Za pługiem, po posolonej jezdni, udało się jechać - relacjonuje nam jeden z mieszkańców Gdyni.
Negatywne opinie o gdyńskich drogach zdominowały w piątek oraz w nocy z 18 na 19 listopada Raport Trojmiasto.pl.
Może jutro odśnieżą? Autobusy nie mogą podjechać na Estakadę w Gdyni - czytamy w jednej z relacji.
Od Wielkiego Kacku obwodnica nie ruszą się nawet na centymetr. Co tam się stało? - napisał jeden z kierowców o 22:34.
W piątek wystąpiły również utrudnienia związane z komunikacją miejską. W Sopocie największe problemy dotyczyły pojazdów ZTM Gdańsk. Jeden z nich - 122 - utknął na ulicy Chopina.
W związku z warunkami na drogach autobusy komunikacji miejskiej w Sopocie (117, 122 i 143) oraz na osi ulicy Spacerowej (linie 169, 171, 179) kursują ze znacznymi opóźnieniami. Ze względów bezpieczeństwa nie jest obsługiwany przystanek "Osowa Obwodnica" - czytamy w jednym z komunikatów.
Na opady śniegu zareagowały służby. Jak relacjonował prezydent Jacek Karnowski, wieczorem i w nocy pracowało pięć pługów. Większość ulic była przejezdna. Korki wystąpiły m.in. na Alei Niepodległości w kierunku Gdyni.
Osobom, które nie zmieniły opon na zimowe, opady śniegu utrudniały poruszanie się m.in. na ul. Haffnera i Powstańców Warszawy.
Dla ulic I kolejności (np. Aleja Niepodległości, ul. Malczewskiego, ul. Armii Krajowej, ul. 23 Marca), przygotowywany jest przejazd trzema pługopiaskarkami szpalerowo, odśnieżanie głównego ciągu a następnie ulic zbiorczych. Odpowiada za to Zarząd Dróg i Zieleni. Dla jezdni II kolejności i chodników, przy średnich opadach, przystąpienie do działań następuje po 4 godz. od ustania opadów. Z kolei dla bardzo intensywnych opadów przystąpienie do działań następuje po 2 godz. od ustania opadu. Zadaniem zajmuje się spółka Eco Sopot.
[ZT]15128[/ZT]
Na terenie Sopotu jest 159 ulic i placów, z czego 144 to drogi publiczne o różnej kolejności utrzymania. Daje to około 70 km długości dróg do odśnieżania.
W tym roku ZDiZ zakupił blisko 940 ton piasku i 580 ton soli. Miesięczny koszt zimowego utrzymania dróg w Sopocie powinien zamknąć się w kwocie około 500 tys. zł, zakładając łagodną zimę.
4 0
Służby miejskie się nie popisały. Parę cm śniegu i paraliż miasta? Rok w rok drogowcy zaskoczeni...
2 0
Ten portal to taka propaganda sopockiego magistratu, kierowcy dobrze wiedzą co się działo w Sopocie i po jakim czasie wyjechały pługi, artykuł mało rzetelny jak to e-sopot.wstyd.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz