Zamknij
REKLAMA

Tydzień w Sopocie: muzycznie i na sportowo powitaj listopadowy mróz

11.22, 17.11.2022 . Aktualizacja: 09.02, 21.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny tydzień listopada. Za oknami coraz częściej możemy obserwować szare i pochmurne niebo. Nie rozpieszczają nas również termometry, które wskazują temperatury poniżej zera. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z trudami jesieni.

Klub Abecadła - Jagunço

Teatr Boto zaprasza 18 listopada 2022 o godz. 20:00 na koncert Klubu Abecadła. Wydarzenie jest częścią trasy koncertowej Jagunço 2022. Zespół wydał 25.07.2021 pierwszy album Kształt Przypadkowego Twórcy. Kolejny - Jagunço - ujrzał światło dzienne we wrześniu 2022 roku. 

Z twórczością zespołu możecie zapoznać się m.in. pod tym >>>LINKIEM<<<.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: piątek 18 listopada, 20:00
Bilety: 20 PLN

 

Harpuś z mapą do Sopotu

Miejsce startu/mety:

Spotykamy się na świeżym powietrzu. Więcej informacji tutaj: https://www.harpagan.pl/harpus/info3/

Opis punktów i skala mapy, forma imprezy:

Punkty kontrolne w terenie zostaną oznaczone przestrzennymi biało-pomarańczowymi lampionami. Szczegółowe informacje odnośnie długości tras, skali mapy oraz opisy punktów kontrolnych zostaną podane na mapie i będą wywieszone w bazie imprezy

Na czym to wszystko polega? Chcesz wziąć udział, ale nie do końca wiesz czy to dla Ciebie? Harpuś jest rekreacyjną imprezą na orientację, otwartą dla wszystkich osób, w każdym wieku, niezależnie od kondycji i umiejętności. Orienteering, czyli aktywność z mapą, nie bez powodu nazywany jest zielonym sportem. Każdy uczestnik Harpusia otrzymuje przed startem mapę oraz kartę startową. Na mapie zaznaczone zostały punkty, a Twoim zadaniem jest ich odnalezienie w terenie. Wybór wariantu, czyli drogi pomiędzy kolejnymi punktami, pozostaje w gestii uczestnika. Możesz wybrać dowolną drogę między punktami. Gdy dotrzesz przy pomocy mapy w zaznaczone miejsce, czekać będzie na Ciebie tzw. lampion. Przy lampionie znajdziesz perforator (dziurkacz), którym potwierdzisz swoją obecność na karcie startowej.

Trasy:

Zielona 12PK

Niebieska 17PK

Czerwona 22PK

Czarna 30PK

Zapisy:

https://www.harpagan.pl/harpus/info3/ lub na miejscu, w biurze imprezy (do 18.11.2022, 15:00)
Mieszkańcy Sopotu startują bezpłatnie. Obywatele Ukrainy startują bezpłatnie.
 

 

Muzykał MEDEA, MOJA SYMPATIA

Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Teatr Nieduży zaprasza na kolejny tytuł w zupełnie nowym wydaniu - wersji skróconej i spłyconej, a dodatkowo także muzycznej. Muzykał "Medea, moja sympatia" to dzieło z tekstami Jeremiego w oparciu o dzieło Eurypidesa z muzyką Jerzego Wasowskiego. W spektaklu pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, którym przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu. Ogromna dawka wyjątkowego humoru gwarantowana!

Spektakl powstał w ramach współpracy Teatru Niedużego z Akademią Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. W przestawieniu udział biorą zaproszeni goście - Aleksandra Cybula i Piotr Kosewski oraz studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności musical: Dominika Borowska, Julita Bożewicz, Adam Chlebowski, Aleksandra Dziewit, Jeremi Jakubowski, Łukasz Kamiński, Kamil Krüger, Dominika Niebudek, Kinga Olszańska, Aleksandra Szurgot.

 

Gdzie: Teatr Atelier Sopot Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
Kiedy: niedziela 20 listopada, 17:00 i 19:00
Bilety: 40 PLN (kupbilecik.plhttps://kbq.pl/84877 i https://kbq.pl/84878)

 

Czego nie widać

Misternie skomponowana farsa, której dramaturgicznym paliwem są perturbacje powstałe podczas produkcji spektaklu CO WIDAĆ.

Objazdowa grupa teatralna gotowa jest zagrać swoje przedstawienie w każdych warunkach i nie zważając na żadne przeszkody, te się jednak piętrzą, a wraz z nimi piętrzy się absurd, który jednak nie przeszkadza twórcom w zmaganiach z teatralną materią. Pełna poczucia humoru sztuka angielskiego komediopisarza pokazuje teatr, który dla tworzących go artystów jest nie tylko miejscem pracy, ale także domem, a może przede wszystkim sposobem na życie.

"CZEGO NIE WIDAĆ" na podstawie sztuki Michaela Frayna

Przekład: Karol Jakubowicz i Małgorzata Semil

Adaptacja i reżyseria: Jan KlataScenografia,

kostiumy, światło: Mirek KaczmarekChoreografia: Maćko Prusak

Obsada: Dorota Androsz, Katarzyna Figura, Magdalena Gorzelańczyk, Agata Woźnicka, Piotr Biedroń, Jacek Labijak, Krzysztof Matuszewski, Jakub Nosiadek, Cezary Rybiński.

Inspicjent-sufler: Katarzyna Wołodźko

 

Gdzie: Scena Kameralna Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: 20, 22 i 23 listopada, 19:00
Bilety: 60-80 PLN
 


Szkoła przyszłości. Jakich zmian potrzebujemy w edukacji? Spotkanie autorskie z Katarzyną Hall

Katarzyna Hall przedstawia swoje spojrzenie na szkołę i system edukacji. Wskazuje, jakie zmiany są potrzebne i możliwe do wprowadzenia. Książka napisana jest z osobistej perspektywy autorki i jej doświadczeń: uczennicy i nauczycielki, matki i babci, dyrektorki szkoły i działaczki organizacji pozarządowej, a także osoby mającej doświadczenie w pełnieniu służby publicznej. Mam pełne przekonanie, że im więcej wolności i samodzielności w swojej pracy mają nauczyciel i dyrektor szkoły, tym bardziej czują się odpowiedzialni za efekty tej pracy i tym częściej stosują ciekawe i efektywne rozwiązania dydaktyczne i organizacyjne - czytamy na stronie wydawcy.

O Katarzynie Hall:

Od 1989 r. inicjatorka tworzenia autorskich rozwiązań w edukacji, w latach 2006-2007 zastępczyni prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza ds. polityki społecznej, minister edukacji narodowej w pierwszym rządzie Donalda Tuska (2007-2011), posłanka na Sejm VII kadencji (20112015). Od 2012 r. prezeska Stowarzyszenia Dobra Edukacja, które stawia sobie za cel wypracowywanie i upowszechnianie nowatorskich, efektywnych rozwiązań programowych i organizacyjnych, które służą dobrej edukacji, prowadzi 12 szkół i placówek oświatowych. Katarzyna Hall od 2016 r. jest dyrektorką prowadzonego przez Stowarzyszenie Instytutu Dobrej Edukacji. Mieszkanka Sopotu.

Spotkanie poprowadzi Marcin Rozmarynowski - historyk i pedagog w Akademii Dobrej Edukacji w Gdańsku, doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych UG, specjalista w dziedzinie historii edukacji.

Gdzie: Sopoteka Sopot, Tadeusza Kościuszki 14
Kiedy: środa 23 listopada, 18:00
Wstęp: wolny

Chcesz poznać wszystkie wydarzenia, które w nadchodzących dniach odbędą się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%