Zamknij

Jak radzić sobie z własną agresją? Przyjdź na warsztaty w sopockim MOPS

12:30, 01.10.2022 .
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Jeśli masz problemy z panowaniem nad emocjami i zdarza Ci się stosować przemoc wobec najbliższych, weź udział w warsztatach, które pomogą Ci radzić sobie ze swoją agresją. Przy pomocy specjalistów możesz zmienić swoje zachowanie i uzdrowić relacje z bliskimi.

Punkt Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie prowadzi zapisy do grupy korekcyjno – edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Grupa jest bezpłatną formą pomocy przeznaczoną dla osób pełnoletnich, które chcą zmienić swoje zachowanie i ochronić siebie i najbliższych przed negatywnymi skutkami stosowania agresji.

Przemoc wobec najbliższych może przejawiać się na wiele sposobów: od bezpośredniej przemocy fizycznej i seksualnej, przez przemoc psychiczną (np. nadmierne kontrolowanie, straszenie, krytykowanie, poniżanie) aż po najmniej rozpoznawalną przemoc ekonomiczną (np. zabieranie pieniędzy, niełożenie na rodzinę, zabranianie pracy).

– Przemoc w rodzinie to zjawisko, które może dotknąć każdego z nas – podkreśla Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. W obecnym świecie doświadczamy wielu trudnych sytuacji, które powodują narastającą frustrację. Czasem nie potrafimy sobie poradzić z trudnymi emocjami i wyżywamy się na osobach najbliższych. Warto w takiej sytuacji skorzystać ze wsparcia specjalisty, który nauczy nas jak można zapanować nad swoimi agresywnymi zachowaniami i w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty – dodaje dyrektor sopockiego MOPS.

Zajęcia grupy korekcyjno – edukacyjnej rozpoczną się 19 października i będą miały formę psychologicznych warsztatów edukacyjnych. Odbywać się będą w siedzibie Punktu Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot przy al. Niepodległości 876 w każdą środę i trwać będą 2 godziny. Pełen cykl zajęć to 20 spotkań tematycznych.

Osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoją agresją i wziąć udział w zajęciach grupy korekcyjno – edukacyjnej, zachęcamy do wstępnej konsultacji z psychologiem Karolem Kucyk. Zgłoszenia pod nr tel. 58 550-14-14, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 19.00 lub mailowo: [email protected].

[ZT]14633[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%