Zamknij

Rehabilitacja plus sport - dzieci i młodzież z Sopotu

16:18, 19.02.2019 J.F Aktualizacja: 13:55, 25.02.2019
Skomentuj

Początek roku w ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej prowadzonej przez Fundację Sport na Zdrowie w Sopocie zapowiada się bardzo dynamicznie. Na liście możliwości projekty, które cieszą się wielkim uznaniem przez małych podopiecznych i ich rodziców.

Rehabilitacja Metodą Halliwicka

22 lutego zakończy się rekrutacja do bezpłatnego projektu Rehabilitacja Metodą Halliwicka. Do udziału w bezpłatnych zajęciach zostały zaproszone dzieci i młodzież posiadająca zameldowanie w Sopocie. Kryterium przyjęcia było posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności. Metoda Halliwicka świetnie sprawdza się w grupie wiekowej od 0 do 18 lat i pozwala rozwinąć potencjał ruchowy uczestników, dzięki pracy pod kierunkiem wykwalifikowanych terapeutów w basenie solankowym, który znajduje się na terenie ośrodka. Pierwsze zajęcia już w marcu. Link do zapisów

Uprawiajmy sport i uwalniajmy zdrowie

To hasło przewodnie dla młodych fanów wodnych dyscyplin. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a uczestnicy najpierw korzystają z basenu solankowego, pleneru i sali gimnastycznej, by od czerwca rozpocząć treningi na wodzie. Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież – od 6 do 16 lat, ze zdiagnozowaną astmą, atopowym zapaleniem skóry, otyłością i wadami postawy. Zajęcia rozpoczną się w kwietniu na terenie Sopockiego Klubu Ergo Hestia. Szczegóły na stronie Ośrodka. Warunkiem uczestnictwa jest zameldowanie w Sopocie. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasta Sopotu.

Sporty wodne dla osób z niepełnosprawnością – sekcja sportowa

Wielkie ahoj wydarzy się w życiu chętnych do udziału w sekcji sportowej w ramach projektu sporty wodne dla osób z niepełnosprawnością. Aby rozpocząć morską przygodę, należy mieć od 6 do 16 lat, orzeczenie o niepełnosprawności i zameldowanie w Sopocie. Młodzi uczestnicy będą trenować na łódkach klasy Optymist i Open BIC, deskach z żaglem, ale też jednocześnie pływać na SUPach i brać udział w treningach ogólnorozwojowych. Zajęcia na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego Ergo Hestia rozpoczną się w kwietniu i potrwają do października. Nabór potrwa do 22 marca.

Wszystkie projekty dofinansowane są ze środków Gminy Miasta Sopotu łączna kwota ponad 32 tys. zł.

źródło: Miasto Sopot / 

(J.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%