Zamknij
REKLAMA

Święto Wojska Polskiego w Sopocie! Uchodźczynie z Ukrainy upamiętnią dzieci zabite na wojnie

11.30, 11.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Uroczystości pod pomnikami Armii Krajowej i Sanitariuszki Inki oraz msza święta w kościele garnizonowym uświetnią sopockie obchody Święta Wojska Polskiego. 15 sierpnia, z inicjatywy matek-uchodźczyń wojennych, upamiętnione zostaną także ukraińskie dzieci zabite i okaleczone w czasie toczącej się wojny.

Tegoroczne sopockie obchody Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia, rozpoczną się o godzinie 12.30 uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Jerzego. Przed mszą, o godzinie 12.00, z inicjatywy uchodźczyń wojennych z Ukrainy, matek, które wraz z dziećmi znalazły schronienie w Sopocie, przed kościołem św. Jerzego odbędzie się spotkanie upamiętniające ukraińskie dzieci zabite i okaleczone w czasie wojny z Rosją.

Od 24 lutego do 5 sierpnia tego roku, w wyniku działań rosyjskich okupantów w Ukrainie zginęło co najmniej 359 dzieci, a kolejnych 700 zostało rannych. Dane te nie są jeszcze ostateczne, ponieważ liczba rannych i zabitych w prowadzonych działaniach wojennych na czasowo okupowanych i wyzwolonych terytoriach jest wciąż ustalana.

Sopockie obchody Święta Wojska Polskiego będą kontynuowane o godzinie 15.00, pod pomnikiem Armii Krajowej, gdzie odczytany zostanie Apel Pamięci, oddana salwa honorowa i złożone zostaną wiązanki kwiatów, a następnie odbędzie się defilada i przejście pod pomnik Sanitariuszki Inki. Uroczystości 15 sierpnia odbędą się z udziałem wojskowej asysty honorowej Garnizonu Gdynia.

W związku z uroczystościami pod pomnikami ulica Armii Krajowej będzie zamknięta w godzinach 14.45-15.45 na odcinku od ul. 1 Maja do ul. Sikorskiego. Samochody kierowane będą objazdem. Inną trasą w tych godzinach pojadą również autobusy komunikacji miejskiej.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

[ZT]14087[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%