Zamknij
REKLAMA

Ferie w Sopocie – dużo atrakcji dla młodszych i starszych

14:23, 25.01.2022 | P.S.
Skomentuj Fot. materiały MDK
REKLAMA

W tym roku, ze względu na piątą falę pandemii, pewnie większość dzieci spędzi ferie w domach, w swoim miejscu zamieszkania. Ale to nie znaczy, że nie będą mogły skorzystać z wielu różnorodnych propozycji na spędzenie tego czasu ciekawie i aktywnie. Sopockie szkoły oraz miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały ofertę na zimowy wypoczynek, który w naszym województwie potrwa od 14 do 25 lutego.

[ZT]11120[/ZT]

Półkolonie w szkołach

Wszystkie sopockie samorządowe szkoły podstawowe przygotowały ofertę zimowego wypoczynku. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

– Bardzo chcielibyśmy, by dzieci mogły skorzystać z atrakcji, wypocząć po pierwszym semestrze w szkole, podczas którego niestety często musiały odbywać zajęcia zdalne  – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Mamy nadzieję, że to się uda, ale musimy mieć świadomość, że jeśli sytuacja epidemiczna związana z piątą falą się pogorszy, będziemy stosować się do obowiązujących przepisów. Dlatego też niezmiennie zachęcam rodziców, którzy jeszcze tego nie zrobili, żeby szczepili siebie i swoje dzieci, bo nowe warianty wirusa bardzo często atakują najmłodszych i choroba przebiega u nich bardzo ciężko.

Zaplanowane są także półkolonie i zajęcia dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, by w tym czasie mogły skorzystać zarówno z aktywności na świeżym powietrzu, jak i ciekawych zajęć dostosowanych do ich potrzeb i możliwości – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1

 • Zajęcia w godz. 8.00-16.00, jeden turnus – 14-18 lutego 2022 r.

W programie m.in. gry i zabawy sportowe, warsztaty wykonywania ekotoreb, warsztaty ze zwierzętami: Owce Tosia i Amy w programie „Po nitce do kłębka” – obróbka wełny od strzyżenia do przędzenia, warsztaty kulinarne „Pieczenie pierniczków i kolędowanie”, warsztaty ze zwierzętami: kura, kogut, kaczka, gęś, indyk i pisklęta w programie „Wesoły kurnik”, warsztaty taneczne i zabawy animacyjne, zajęcia komputerowe (programowanie z wykorzystaniem interaktywnych klocków LEGO).

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi nr 7

Zajęcia w godz. 8.00-16.00:

 • I turnus – 14-18 lutego 2022 r.
 • II turnus – 21-25 lutego 2022 r.

W programie m.in. gry gry i zabawy na terenie szkoły, zajęcia plastyczne, teatralne, komputerowe, wyjścia do kina, Sopoteki, parku.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8

Zajęcia w godz. 7.30-16.30:

 • I turnus – 14-18 lutego 2022 r.
 • II turnus – 21-25 lutego 2022 r.

W programie m.in. zajęcia rekreacyjno-sportowe „Na sportowo – to zdrowo i wesoło”, gry i zabawy ruchowe, pogadanki o zdrowym stylu życia, dyskusyjny klub filmowy, zajęcia kreatywne: kalambury, zagadki, rozwiązywanie rebusów, warsztaty chemiczne, z programowania, muzyczne.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9

Zajęcia w godz. 8.00-16.00:

 • I turnus – 14-18 lutego 2022 r.
 • II turnus – 21-25 lutego 2022 r.

W programie m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, komputerowe, konkursy plastyczne i zręcznościowe, wyjścia do kina, i jeśli pogoda pozwoli, to sanki na Łysej Górze

Zespół Szkół Specjalnych nr 5

 • Zajęcia w godz. 7.30-15.30, od 14 do lutego 2022 r.

W programie m.in. zajęcia na sali gimnastycznej, sali polisensorycznej, na świeżym powietrzu oraz wyjazdy szkolnymi busami na krótkie wycieczki. Na terenie szkoły zajęcia będą miały formę terapeutyczną, zabawową i integracyjną dostosowaną do potrzeb i możliwości uczniów.

Kulturalnie i na sportowo

Biblioteka Sopocka

Biblioteka Sopocka przygotowała wiele ciekawych zajęć:

Miniteka (ul. Goyki 1)

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy pod numerem 519 720 620.

Premiery teatrzyku Pacynka

 • 14 lutego, godz. 17.00, spektakl „Jak wilk odnalazł miłość”
   
 • 21 lutego, godz. 17.00, spektakl „Niespodzianka zza kurtyny”

Po spektaklu zajęcia plastyczne, nawiązujące do wystawianej sztuki.

 • 16 lutego, godz. 11:00, „Co nas zjada, co nas straszy”: warsztaty plastyczne dla dzieci od lat 5 na podstawie książek „Brud. Cuchnąca historia higieny” Piotra Sochy i „Atlas. Stwory, Potwory” Agnieszki Antosiewicz. Na warsztatach dzieci dowiedzą się, co żyje na ludzkim ciele i dlaczego w dawnych czasach peruki były bardzo modne. Wykonają też własne peruki.
   
 • 23 lutego, godz. 11.00, warsztaty o stworach. Dzieci poznają ich mityczne wyobrażenia oraz wykonają własne potworki na odegnanie straszków.
   
 • Granie w kodowanie: 18 i 25 lutego, godz. 11.00, dla dzieci w wieku 7+ do zabawy z interaktywną grą Scotie go.
   
 • 17 lutego, 17.00, Dzień Kota; Minikotek zaprasza do świętowania: kocie zabawy i zajęcia plastyczne z pazurkiem.
   
 • 24 lutego, godz. 17.00, Co zeżarły dinozaury? Młodych fanów dinozaurów zapraszamy na spotkanie pełne prehistorycznych ciekawostek.

Broadway (ul. Kolberga 9)

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 519 720 786.

 • 16 i 23 lutego, godz. 11.00, kącik gier planszowych dla dzieci, tych młodszych, jak i odrobinę starszych. Dla zainteresowanych będzie też dostępna konsola do gier.
 • 18 lutego, godz. 11.00, projekcja filmowa dla dzieci. Film opowie historię skromnego pracownika pocztowego, który po katastrofe statku trafia do świata zamieszkanego przez malutkich ludzików. Podczas pobytu na wyspie odkrywa, że bez względu na rozmiar, najważniejsze jest to, co ma się w sercu.
 • 25 lutego, godz. 11.00, projekcja filmowa dla dzieci. Pełna magii i niezwykłych przygód opowieść w stylu „Harry’ego Pottera”. Ekranizacja ulubionej powieści z dzieciństwa K. K. Rowling.

Filia 8 (ul. Mazowiecka 26)

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 605 787 330.

15, 17, 22, 24 lutego, godz. 17.00, warsztaty z rysowania map dla dzieci

Podczas spotkań powstaną mapy: najbliższego otoczenia, okolicy biblioteki, ulubionej krainy znanej z książek – każdej przestrzeni, jaką podpowie wyobraźnia.

Filia 6 (ul. 23 Marca 77 C)

Na wydarzenie obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem 661 798 153.

17 lutego, godz. 17.00, Bajkowe Spotkanie. Z okazji Dnia Kota będziemy czytać kocią opowieść i zrobimy z papieru kota w pudełku.

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Państwowa Galeria Sztuki zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat do udziału w zimowych warsztatach artystycznych. Zajęcia przez dwa tygodnie ferii, od poniedziałku do piątku (14-18 oraz 21-25 lutego) w godz. 10.00-13.00. Program:krótkie wprowadzenie w zagadnienie artystyczne będące wątkiem przewodnim, oprowadzanie po aktualnie prezentowanej wystawie oraz warsztat plastyczny.

Zapisy: Maja Murawska, mail: edukacja@pgs.pl, tel. 58 551 06 21 wew. 116. Zapisy tylko dla odbiorców indywidualnych. Koszt: 15 zł/dzień/os. Koszt zajęć nie obejmuje wyżywienia.

 • I turnus „Sztuka inspiruje”

14 lutego

Czy galeria sztuki jest dla każdego? Zarówno stali bywalcy jak i nowi odwiedzający na pewno znajdą tutaj coś ciekawego. W czasie pierwszych warsztatów uczestnicy poznają kilka miejsc w galerii, które na co dzień pozostają poza zasięgiem zwiedzających. Następnie każdy stworzy własną makietę galerii.

15 lutego

Pablo Picasso to jeden z najsłynniejszych artystów wszechczasów. Ale mało kto wie, że był również autorem rzeźbiarskich portretów. Jego dzieła staną się inspiracją dla artystycznych poszukiwań, a każdy z uczestników wykona swój trójwymiarowy portret.

16 lutego

Abstrakcja! To obowiązkowe zagadnienie dla każdego, nawet najmniejszego, miłośnika sztuki. Czy abstrakcja jest nudna? Z całą pewnością nie, a sposobów na jej wykonanie są tysiące. Uczestnicy poznają kilka z nich i wykonają własne, abstrakcyjne kompozycje.

17 lutego

Tylko do 20 lutego można oglądać w PGS wystawę twórczości Jerzego Nowosielskiego. Będzie okazja, by bliżej przyjrzeć się tej ekspozycji i rozszyfrować twórczość malarza. Zainspirowani niecodzienną scenografią teatralną uczestnicy wykonają własne sceny teatralne z kartonu. 

18 lutego

Czy wszyscy artyści malują tak samo? Czym jest indywidualny styl? O oryginalności i technikach autorskich mowa będzie w kontekście prac z kolekcji PGS. Staną się one inspiracją dla wielkoformatowych kompozycji. Malarstwo, collage, asamblaż, instalacja – nie boimy się niczego!

 • II turnus „Sztuka zmysłów”

21 lutego

W czasie warsztatów uczestnicy przekonają się, że podstawowe produkty spożywcze mogą stać się bardzo kreatywnym narzędziem lub materiałem artystycznym. Wystarczy tylko garść składników i dużo doza wyobraźni.

22 lutego

Podobno w ciągu jednego dnia dotykamy ekranu telefonu średnio 2000 razy. Organizatorzy zachęcają jednak do tego, by smartfony odłożyć na bok i zmysł dotyku wykorzystać w zupełnie inny sposób. W trakcie warsztatów lepienia w glinie można się trochę ubrudzić, ale z pewnością nie będziecie tego żałować.

23 lutego

Sztukę kojarzymy przede wszystkim ze zmysłem wzroku. Zresztą bardzo słusznie – intensywne kolory i kształty potrafią wywrzeć ogromne wrażenie nie tylko na znawcach i miłośnikach malarstwa. W czasie warsztatów uczestnicy poznają proces ekologicznego farbowania materiałów.

24 lutego

Czy każdy przedmiot może wydać dźwięk? Z całą pewnością tak! Uczestnicy postarają się dźwięki te zamknąć w wykonanych przez siebie autorskich instrumentach muzycznych. Każdy będzie zupełnie inny i niepowtarzalny, a inspiracją dla nich staną się etniczne instrumenty z całego świata.

25 lutego

Zapach! Zmysł umożliwiający „podróże” do najdalszych zakątków świata lub do najbardziej odległych wspomnień. W czasie warsztatów będzie rozszyfrowywanie i rozpoznawanie zapachy, a swój ulubiony uczestnicy wykorzystają do produkcji ekologicznych, sojowych świec.

Goyki 3 Art Inkubator

Goyki 3 Art Inkubator w ferie zaprasza do wizyty na wieży budynku Goyki 3, oprowadzanie wzbogacone będzie o opowieść o historii budynku. Regulamin zwiedzania dostępny na stronie Goyki 3 Art Inkubatora. Dostępność wieży (po uprzedniej rezerwacji) w każdą środę, czwartek, piątek w lutym, w godz. 12.00-14.00 (zapisy na godz. 12.00, 13.00 i 14.00).

14 lutego otwarte zostanie Muzeum Miejsca, które 16, 17, 18 , 23, 24 i 25 lutego, w godz. 12.00, 13.00 i 14.00 będzie można zwiedzać po uprzedniej rezerwacji. Regulamin Muzeum będzie dostępny na stronie Goyki 3 Art Inkubatora.

MOSiR w Sopocie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w czasie ferii zaprasza na bezpłatne zajęcia w godz. 7.30-15.15. Zapisy chętnych na elektronicznezapisy.pl i www.mosir.sopot.pl.

Program:

 • 15 i 22 lutego (wtorki)

7.30-8.00 – zbiórka przy wejściu na salę gimnastyczną LO nr 1 (ul. Ks. Pomorskich 16-18, wejście od strony boiska szkolnego), przekazanie dzieci instruktorom MOSiR

8.00-10.00 – zajęcia na sali: konkursy i zabawy sprawnościowe, tory przeszkód o różnych stopniach trudności, poznanie przepisów i specyfiki gier sportowych – tag i touch rugby, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej

10.00-10.30 – poczęstunek

10.30 – wyjście na lodowisko przy molo i dobór łyżew

11.30-12.30 – jazda na łyżwach pod okiem instruktorów

12.30-13.00 – dojście na pływalnię MOSiR przy ul. Haffnera 57

13.20-14.00 – pływanie: doskonalenie techniki, podstawy ratownictwa i zabawy w wodzie

14.30-15.00 – poczęstunek

15.00-15.15 – odbiór dzieci z pływalni MOSiR, ul. Haffnera 57

 • 17 i 24 lutego (czwartki)

7.30-8.00 – zbiórka przy wejściu na salę gimnastyczną LO nr 1 (ul. Ks. Pomorskich 16-18, wejście od strony boiska szkolnego), przekazanie dzieci instruktorom MOSiR

8.00-9.30 – zajęcia na sali: konkursy i zabawy sprawnościowe, tory przeszkód o różnych stopniach trudności, poznanie przepisów i specyfiki gier sportowych – tag i touch rugby, koszykówki, piłki nożnej i ręcznej

19.30-10.00 – poczęstunek

10.00 – wyjście do Multikina na pl. Przyjaciół Sopotu (film wg. programu kina)

12.30-13.00 – dojście na pływalnię MOSiR przy ul. Haffnera 57

13.20-14.00 – pływanie: doskonalenie techniki, podstawy ratownictwa i zabawy w wodzie

14.30-15.00 – poczęstunek

15.00-15.15 – odbiór dzieci z pływalni MOSiR, ul. Haffnera 57

 • 19 lutego (sobota)

Zawody saneczkowe o puchar Dyrektora MOSiR w Sopocie. Organizacja uzależniona jest od warunków na Łysej Górze. Zawody odbędą się na bocznej części stoku o godz. 11.00. Rejestracja będzie otwarta w godz. 9.30-10.45 w restauracji Klakier na Łysej Górze.26 lutego (sobota)Feryjne zawody narciarskie o puchar Dyrektora MOSiR w Sopocie. Organizacja uzależniona jest od warunków na Łysej Górze. Zawody odbędą się na stoku o godz. 11.00. Rejestracja w godz. 9.00-10.45 w restauracji Klakier na Łysej Górze.

Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Ceny karnetów na krytą pływalnię wynoszą w czasie ferii 6 zł.

Do końca lutego dla wszystkich chętnych działa także lodowisko przy molo, na skwerze Kuracyjnym. Jedyna w Polsce ślizgawka z widokiem na morze czynna jest przez siedem dni w tygodniu, również w święta. Wyjątkowa ślizgawka jednorazowo mieści nawet 100 osób. Dla chętnych dostępna jest również wypożyczanie i ostrzenie łyżew.

***

Oferta na pewno będzie się rozszerzać, szczegóły znajdują się na stronach internetowych bądź profilach w mediach społecznościowych poszczególnych instytucji.

Źródło: Urząd Miasta Sopotu

(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%