Zamknij

Jak poradzić sobie z włamaniem na konto bankowe?

09:21, 11.06.2021 | R.C
Skomentuj

Wraz ze wzrostem popularności zakupów internetowych oraz wszelkiego rodzaju stron wzrosło ryzyko włamania na konto bankowe. Brak ostrożności podczas korzystania z portali i nierozsądne podawanie danych osobowych może doprowadzić do trudnych sytuacji. Strach i złość, towarzyszący włamaniu na konto może zaćmić umysł. Z tego powodu warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i kumulowania strat finansowych.

  1. Co zrobić w przypadku włamania na konto w banku?
  2. Co zrobić, kiedy zostanie na nas wzięty kredyt przez obcą osobę?
  3. Jak zapobiegać włamaniu na konto bankowe?

Jak poradzić sobie w sytuacji włamania na konto w banku? Zastanówmy się, jakie działania mogą być skuteczne w takiej sytuacji.

Co zrobić w przypadku włamania na konto w banku?

W sytuacji włamania na konto bankowe należy podjąć jak najszybsze działania. Przede wszystkim warto błyskawicznie skontaktować się z bankiem. Dzięki temu może on zablokować konto, co pozwoli na uniknięcie straty pozostałych pieniędzy. Istnieje nawet możliwość anulowania niektórych płatności. Najważniejszy jest jednak czas reakcji – aby działania te mogły odnieść zamierzony skutek, muszą zostać podjęte jak najszybciej. Następnie należy zawiadomić policję o popełnionym przestępstwie. Ponadto, jeżeli nie korzystało się z konta w sposób, który mógł narazić na włamanie, można złożyć reklamację w banku.

Co zrobić, kiedy zostanie na nas wzięty kredyt przez obcą osobę?

Ktoś wziął na mnie kredyt – taka sytuacja może spędzać sen z powiek i wydawać się nie do rozwiązania. Na szczęście nie jest ona pozbawiona wyjścia. Należy, podobnie jak w przypadku włamania podjąć zdecydowane i szybkie kroki. Po pierwsze, warto skontaktować się z pożyczkodawcą i poinformować go o popełnionym oszustwie. Należy także jak najszybciej zastrzec swoje dane osobowe oraz zawiadomić policję o przestępstwie. Pomocnym może także okazać się skorzystanie z pomocy prawnika, który wskaże kolejne kroki, jakie warto podjąć oraz będzie wsparciem w przypadku rozpoczęcia postępowania sądowego.

Jak zapobiegać włamaniu na konto bankowe?

W przypadku włamania na konto należy podjąć szybkie kroki, które pozwolą zminimalizować starty. Bardzo rozsądne jest jednak zapobieganie takim sytuacjom. Warto zadbać o limit płatności na karcie kredytowej, który może pomóc w przypadku kradzieży karty. Nie należy także dokonywać płatności poprzez nieznane strony internetowe. Ponadto, warto ostrożnie podawać swojej dane i dbać, aby znajdowały się one jedynie na godnych zaufania stronach czy platformach. Absolutnie nie wolno także podawać swojego hasła do konta oraz zawsze wylogowywać się z urządzeń, do których dostęp mogą mieć obce osoby. Dzięki temu możliwość włamania na konto bankowe może zostać zminimalizowana.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%