Zamknij

Księgowość dla firm - czego możesz oczekiwać?

21:42, 31.03.2021 | R.C
Skomentuj

Wybierając księgowość dla firmy, warto upewnić się, że biuro oferuje dokładnie tego, czego oczekujesz. Uwagę zwracają także nowoczesne rozwiązania, z których obecnie korzystają niektóre biura księgowe.

Czego możesz oczekiwać od biura księgowego?

Czym powinno wyróżniać się biuro księgowe?

Czego możesz oczekiwać od biura księgowego?

Biuro księgowe dla firm to bezcenne wsparcie, dzięki któremu firma może wypełnić wszystkie obowiązki podatkowe, rozliczeniowe. Warto zastanowić się, jaki zakres usług cię interesuje i przed przystąpieniem do rozmów jasno określić zakres swoich oczekiwań. 

Biuro księgowe w zakresie obsługi firmy może oferować:

  • prowadzenie pełnej ewidencji księgowej - chodzi oczywiście o podstawowy obowiązek każdego przedsiębiorcy, regularne jego wypełnianie z zachowaniem najwyższej rzetelności i dokładności; często kluczowe nie są same umiejętności obliczeniowe, a znajomość bieżących podstaw prawnych, zmieniających się zasad rozliczeń, rozstrzygnięć istotnych dla interpretacji określonych przepisów. Przedsiębiorca z reguły nie ma czasu ani możliwości, aby śledzić kolejne regulacje - wyręcza go w tym biuro księgowe. Masz więc prawo wymagać, aby obsługujący ci specjaliści dysponowali określoną wiedzą i umiejętnościami z zakresu księgowości. 
  • sporządzenie i złożenie deklaracji podatkowych - tutaj zasady są bardzo różne dla konkretnych typów przedsiębiorstw, specyfiki biznesu itp., natomiast jedno jest pewne: konieczność rozliczeń z US to jeden z najważniejszych obowiązków przesiębiorcy. Dobre biuro księgowe sporządzi dla ciebie wszystkie dokumenty i zadba o wysyłkę na czas. 
  • doradztwo podatkowe - masz prawo szukać najkorzystniejszych dla siebie rozwiązań prawnych i podatkowych. Wykwalifikowani specjaliści mogą ci w tym bardzo pomóc. 
  • reprezentację przed organami kontrolnymi - nikt nie lubi kontroli z US cz ZUS. Profesjonalne biuro i tutaj może cię odciążyć, przygotować wszystkie niezbędne do kontroli dokumenty, a także służyć kompletnymi wyjaśnieniami dla przedstawicieli organów kontrolujących. 

 

Czym powinno wyróżniać się biuro księgowe?

We współczesnym świecie liczy się przede wszystkim łatwy dostęp do wszelkich niezbędnych dokumentów i możliwość pracy z nimi z każdego miejsca na świecie. Dlatego też tak nowoczesne biura jak Business Mind oferują swoim klientom dostęp do dokumentów 24/7. Nie masz żadnej potrzeby kontaktowania się z biurem, aby pobrać potrzebny ci dokument, który już zostały wygenerowany. Dodatkowo, klient otrzymuje dostęp do aplikacji SaldeoSmart, która pozwala na samodzielne wystawienie faktury czy sporządzenie raportu kasowego. W świecie biznesu liczy się także elastyczność i gotowość odpowiadania na potrzeby klienta. Dodatkowym atutem współpracy z biurem księgowym jest możliwość "wypożyczenia" pracownika biura do siedziby firmy na określony czas np. w sytuacji przygotowania ważnego projektu, jego rozliczania. 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%