Zamknij

Zaginęła papuga - konieczne śledztwo!

23:04, 12.11.2020 | R.C
Skomentuj

Seria książek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

To bardzo popularna i polecana przez pedagogów seria, która przeznaczona jest dla każdego dziecka. Idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku od 4 do 8 lat, ale nie jest to wyznacznik. Książki podobają się każdemu - dzieciom, rodzicom, a nawet dziadkom! 

Głównymi bohaterkami są mama i córka, które próbują rozwikłać zagadkę - gdzie znikają skarpetki w praniu? W powieściach opisane zostały przygody niesamowitych skarpetek, które są pełne emocji, co pozwala zrozumieć dzieciom co się z nimi dzieje, gdy same przeżywają określone stany emocjonalne. 

Na każdej stronie znaleźć można przepiękne ilustracje, co zdecydowanie poprawia odbiór książki i jednocześnie sprawia, że młodsze dzieci są bardziej zainteresowane przedstawionymi opowieściami. 

"Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!"

"Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!" to już czwarty tom serii, gdzie na pierwszy plan wychodzi Detektyw Pinkerton. Jego funkcja jest bardzo odpowiedzialna, ponieważ pełni rolę futerału na telefon małej Be. Czasami mu się nudzi, ale jednak jest dumny z tej prestiżowej posady. 

Gdy pewnego dnia znika papuga Zbigniew, Pinkerton rozpoczyna śledztwo. Zbigniew to gadatliwa papuga, która mieszka w salonie, a jej domem jest antyczna klatka. Jedynym śladem, jaki zostaje po zaginionym, to małe, zielone piórko znalezione na podłodze koło klatki.

Dokąd doprowadzą detektywa znalezione tropy? Nic się przed nim nie ukryje! Z zapałem zabiera się za odkrycie tajemnicy. 

Już teraz "Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!" do kupienia w księgarniach. Codzienne czytanie książek dzieciom rozwija ich wyobraźnie, dlatego warto zaopatrzyć się w najlepsze tytuły na nadchodzące mroźne wieczory. 

Twórcy skarpetkowego świata

Justyna Bednarek to dziennikarka i autorka książek dla dzieci. Zdobywczyni wielu nagród i ceniona redaktorka wielu pism kobiecych. Po narodzinach dzieci wróciła do literatury dziecięcej. 

Skarpetki Justyny Bednarek to już kultowe postacie. Są odważne i ciekawe świata, dzięki czemu odbywają coraz więcej szalonych przygód. Pierwsza część cyklu trafiła na listę lektur szkolnych - jest to prawdziwy fenomen, który podbił nie tylko polskie serca, ale także europejskie. Skarpetki zdobyły kilka nominacji oraz nagród. 

Piękne ilustracje do książek zostały stworzone przez Daniela de Latour.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA