Zamknij

Szczoteczka soniczna czy elektryczna - która jest lepsza?

10:21, 12.11.2020 | materiały partnera

Jeżeli zależy Ci na zdrowym, pięknym uśmiechu, pewnie wiesz już, że szczoteczka manualna to zwykle za mało. Bardzo trudno jest osiągnąć nią podobne rezultaty, co przy używaniu szczoteczek automatycznych: elektrycznych lub sonicznych. Polegając na sile własnego nadgarstka oraz własnych przyzwyczajeń, trudno jest zadbać o równomierne szczotkowanie w odpowiednim tempie przez pełne dwie minuty.

Jednak który rodzaj szczoteczek jest lepszy – elektryczne czy soniczne?

Technologia soniczna – co to jest?

Szczoteczki soniczne generalnie wibrują z częstotliwością 24 000 - 40 000 ruchów na minutę. Dla porównania, oscylacyjne szczoteczki elektryczne obracają się z prędkością około 1300 - 8800 ruchów na minutę.

Technologia soniczna zapewnia bardzo dokładne czyszczenie, ponieważ nie tylko oczyszcza powierzchnię zębów, rozbijając płytkę nazębną, a następnie ją usuwając, ale także dociera w inne trudno dostępne obszary jamy ustnej. Technologia impulsów dźwiękowych wytwarza wibracje, które wpływają na dynamikę płynów. To sprawia, że pasta do zębów w jamie ustnej dostaje się w szczeliny między zębami a dziąsłami.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do szczoteczek sonicznych, na początku możesz odczuwać lekkie łaskotanie podczas mycia zębów, ale jest to coś, do czego bardzo szybko można się przyzwyczaić.

Który rodzaj szczoteczek jest lepszy?

Istnieje wiele różnych badań, które opowiadają się zarówno po stronie szczoteczek wykorzystujących technologię soniczną, jak i szczoteczek elektrycznych. Każda ma swoje zalety – szczoteczki elektryczne mają mniejszą moc niż szczoteczki soniczne i wykonują mniej ruchów na minutę, ale dzięki obrotowym główkom są skuteczne w usuwaniu płytki nazębnej z powierzchni zęba. Z drugiej strony szczoteczki soniczne są bardziej skuteczne w docieraniu w trudno dostępne miejsca.

Jedno jest pewne – jeden i drugi typ szczoteczki jest dużo skuteczniejszy, niż klasyczna manualna szczoteczka do zębów.

Przewaga szczoteczek sonicznych

Trzeba jednak pamiętać, że ilość ruchów na minutę to nie wszystko. Zdrowa jama ustna zależy od wielu innych czynników – musimy pamiętać o docieraniu w trudno dostępne miejsca, dbaniu o zdrowie dziąseł i kształtowaniu prawidłowych nawyków.

W tym wszystkim może nam pomóc tylko i wyłącznie nowoczesna szczoteczka soniczna. Firma Xiaomi wypuściła szereg swoich szczoteczek sonicznych, sprzedawanych pod marką Oclean, które stanowią potężną konkurencję dla szczoteczek najbardziej znanych marek.

Szczoteczki Oclean

Szczoteczki soniczne Oclean wykorzystują najnowocześniejsze technologie – mają wbudowane specjalne żyroskopy i sensory, które śledzą nasz sposób mycia zębów i dostosowują do niego swoją pracę. Jeżeli szczoteczka wykryje, że przyciskamy główkę zbyt mocno do powierzchni zęba, automatycznie przełączy się na delikatniejszy program, aby zadbać o nasze szkliwo i dziąsła.

Szczoteczki Oclean mają także możliwość połączenia się z Twoim telefonem za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. W ten sposób będziesz mieć możliwość zmiany ustawień szczoteczki, jej programów, prędkości czy trybu pracy, ale również podgląd swojego szczotkowania – co robisz dobrze, a które obszary wymagają większej uwagi.

Szczoteczki Oclean kupisz u oficjalnego polskiego dystrybutora marki na https://oclean.pl.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA