Zamknij

Jak stworzyć idealne CV?

10:41, 21.05.2020 | materiały partnera

Poszukiwanie pracy nie musi oznaczać stresu, nerwów i ciągłych porażek. Ogromnym ułatwieniem w procesie kwalifikacyjnym, jest przygotowanie perfekcyjnego CV. Jakie informacje powinien zawierać dokument?

Jak powinno wyglądać idealne CV?

Mimo wykształcenia, umiejętności i doświadczenia nie możesz znaleźć pracy? Winę za porażki ponosi prawdopodobnie, nieodpowiednio skomponowane CV. Dokument, który ma trafić do rąk naszego przyszłego pracodawcy, powinien zawierać wszystkie niezbędne informacje oraz prezentować się klarownie i estetycznie. Praca, do której aplikujemy, zazwyczaj wymaga określonych umiejętności i kwalifikacji, wgląd w CV pozwala rekrutującemu stwierdzić, czy spełniamy jego oczekiwania. Co w takim razie powinien zawierać dokument? Informacje, które muszą znaleźć się w CV to między innymi:

  • E – mail kontaktowy oraz numer telefonu
  • Data urodzenia i stan cywilny
  • Informacje o placówkach edukacyjnych, w których pobieraliśmy wykształcenie
  • Doświadczenie zawodowe
  • Kursy i dodatkowe umiejętności

Oprócz podstawowych informacji w CV warto wspomnieć również o prawie jazdy, jeśli je posiadamy, czy o poziomie znajomości dowolnego języka obcego. Gotowe szablony CV, wymagające jedynie uzupełnienia, znajdziemy w internecie.

Jak aplikować na wymarzone stanowisko?

Kiedy CV jest już gotowe, możemy oddać się poszukiwaniom zatrudnienia. Ciekawe oferty pracy znajdziemy między innymi, na stronach typu pracuj.pl. Na portalach internetowych z ogłoszeniami, możemy aplikować do kilku firm jednocześnie. Zastosowanie odpowiednich filtrów umożliwi nam wyszukiwanie ofert w pobliżu miejsca zamieszkania, zgodnych z naszymi oczekiwaniami. Wiele stron pozwala na wgranie CV do systemu, dzięki czemu aplikowanie staje się jeszcze łatwiejsze. Wysłanie swojej kandydatury do kilku firm daje szansę na szybkie znalezienie stabilnego zatrudnienia. Oczywiście samo zainteresowanie się osoby rekrutującej naszym CV nie gwarantuje etatu, decydująca jest zazwyczaj rozmowa kwalifikacyjna.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop