Zamknij

Przesyłki kurierskie jako franczyza – zasady działania. Jak rozpocząć współpracę?

. + 23:55, 05.02.2022 Aktualizacja: 23:57, 05.02.2022
Skomentuj

Jednym z lepszych pomysłów na biznes dla początkujących jest franczyza. Wielu indywidualnych przedsiębiorców zaczęło interesować się tego typu działalnością w branży przesyłek kurierskich. Jeśli jesteś jednym z nich zapoznaj się z procesem zakładania firmy o tym charakterze i poszerz swoją wiedzę na ten temat. 

Franczyza – czym jest i dlaczego jest odpowiednia dla początkujących przedsiębiorców

Franczyza jest to system sprzedaży dóbr lub usług, działający w oparciu o współpracę między franczyzodawcą a franczyzobiorcą. Osoby niewtajemniczone w świat biznesu często wybierają taką formę działalności z kilku prostych powodów: 

- mają szanse na założenie własnej firmy bez dużego wkładu finansowego, 

- nie potrzebują długoletniego doświadczenia, 

- podoba im się wizja zarabiania kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. 

Sama koncepcja brzmi niemal idealnie, jednak nie w każdym przypadku jest to takie proste. Mimo to, są branże w których warto spróbować.

Przesyłki kurierskie – jak działa franczyza w tym przypadku? 

Przesyłki kurierskie są jedną z częściej obleganych branż, jeśli chodzi o zakładanie biznesu franczyzowego. Spójrzmy na proces jej prowadzenia z perspektywy franczyzobiorcy. W ramach współpracy z konkretną firmą otrzymujemy najczęściej lokal z częściowym wyposażeniem (w jego skład wchodzą biurko, krzesła, wagę magazynową itp.), szkolenia z zakresu oferowania usług jako kurier lub broker kurierski oraz materiały do pakowania. W zamian prowadzimy codzienną działalność polegającą na przyjmowaniu i wydawaniu paczek oraz zapewniamy niewielki wkład finansowy na dodatkowe opłaty związane z wykończeniem i uruchomieniem lokalu. 

W zależności od umowy franczyzowej możemy obsługiwać firmę samodzielnie lub zatrudniać nowych pracowników. Zarobek z tytułu takiej współpracy oparty jest najczęściej na określonej prowizji od każdej paczki.

Współpraca ze znaną firmą kurierską – zakładanie firmy jako franczyza

Proces uruchomienia punktu kurierskiego jest dosyć prosty. Na wstępie warto zaznaczyć, że będzie różnił się w zależności od franczyzodawcy. Zazwyczaj możesz zrobić to w kilku następujących krokach:

  • Podczas spotkania z opiekunem biznesowym, którego najczęściej zapewnia dany kurier określasz i analizujesz warunki umowy,
  • Zakładasz działalność gospodarczą w urzędzie miasta,
  • Podpisujesz umowę partnerską z franczyzodawcą,
  • Odbywasz wszystkie konieczne szkolenia (twoi pracownicy także, jeśli ich zatrudniłeś),
  • Tworzysz punkt odbioru przesyłek kurierskich zgodnie z wskazówkami swojego partnera np. wystrajasz wnętrze zgodnie z barwami firmy,
  • Prowadzisz działalność i cieszysz się zyskami z każdej wysłanej paczki. 

Proces otworzenia franczyzy nie trwa długo – jeśli się przyłożysz może to być nawet okres 10-14 dni. W większości przypadków nie sprawia on wielu problemów i nie jest mocno zobowiązujący.

Ile zarobimy prowadząc punkt przesyłek kurierskich?

Zarobki różnią się w zależności od wyboru firmy, jednak dobrze prowadzona franczyza oferująca przesyłki kurierskie powinna dawać zyski na poziomie 15-20 tysięcy złotych. Powinniśmy pamiętać jednak, że cały sukces i wyniki firmy zależą od naszego podejścia do jej prowadzenia. Szczególnie polecani są kurierzy lub firmy pośrednie pozwalające na nałożenie własnej marży na przesyłki – w takiej relacji franczyzobiorcy zazwyczaj odnotowują największe dochody.

Kurier jako partner – dobra decyzja na początek

Współpraca z kurierem jako franczyza może dać Ci naprawdę duże zyski jeśli zadbasz o swoją firmę. Oczywiście tak jak każdy biznes niesie za sobą ryzyko, ale pamiętaj że jest ono naprawdę niewielkie w porównaniu do innych rodzajów działalności. Być może to właśnie będzie pierwszy krok do powiększenia swojego majątku? – Nie czekaj i już dziś znajdź odpowiednią dla siebie firmę z którą otworzysz franczyzę jako przesyłki kurierskie! 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%