Zamknij
REKLAMA

Jaki rower wybrać i kiedy dokonać zakupu?

16:12, 15.11.2021 | .
Skomentuj

Jazda na rowerze jest bardzo dobrą aktywnością o charakterze ogólnorozwojowym. To nie tylko przyjemność, ale także bardzo dobry trening, który sprawdzi się niemal u każdego. Regularna jazda pozwoli zgubić zbędne kalorie, poprawić zdrowie i ogólne samopoczucie. Na kupno roweru decyduje się bardzo wielu Polaków. Kiedy tylko zbliża się sezon rowerowy rozpoczynają się poszukiwania miejsca, gdzie można najtaniej kupić rower. Zarówno w sklepie stacjonarnym, jak również internetowym, warto skorzystać z porad ekspertów. Doradzą, kiedy kupić rower, jak dopasować go do naszej postury ciała oraz posiadanych umiejętności.

Kiedy i gdzie kupić rower?

Aby zrealizować zakup roweru, w pierwszej kolejności musimy wybrać dobry i sprawdzony sklep rowerowy. Warto pamiętać, że najlepiej kupić rower w sklepie z doświadczoną obsługą. Fachowa wiedza i porada, na co zwrócić uwagę, mogą okazać się bezcenne. W sklepach stacjonarnych na rower możemy wsiąść i od razu sprawdzić, jak się na nim jeździ. Kupując w sieci nie mamy takiej możliwości. Warto również polować na okres, kiedy w sklepie pojawi się sezonowa wyprzedaż rowerów. Właśnie wtedy ceny rowerów spadają i stają się dużo bardziej przystępne. W tym okresie trzeba jednak decyzję podejmować szybko bowiem rowery w atrakcyjnych cenach znikają w okamgnieniu.

Jaki rower wybrać i czym się kierować?

Decydują się na zakup roweru musimy określić jego rodzaj i przeznaczanie. Jeśli rower ma służyć do jazdy po mieście, robienia szybkich zakupów w warzywniaku i odbierania dzieci z przedszkola, powinniśmy zakupić rower miejski. W sytuacji, kiedy czekają nas duże podjazdy pod górę, możemy rozważyć zakup roweru z napędem elektrycznym. Z kolei rower MTB ucieszy zwolenników górskich wycieczek. Taki rower z jednej strony pozwoli na szybką jazdą, a z drugiej komfortowe pokonywanie wzniesień. Rower szosowy powinni wybrać ci, dla których prędkość jazdy ma znaczenie. Tutaj warto kierować się złotą zasadą, im rower lżejszy tym lepiej.

 

Co daje jazda na rowerze, czyli w zdrowym ciele zdrowy duch!

Regularne przejażdżki rowerowe pozwalają na utrzymanie prawidłowej masy ciała, wspomagają pracę serca i układu krążenia oraz poprawiają naszą wydolność. Jazda na rowerze to również sport, który pobudza do pracy wiele grup mięśniowych. Jeżdżąc, wzmacniamy nasze łydki, pośladki, uda, a nawet głębokie mięśnie brzucha. W konsekwencji sport ten odpłaci się nam lepszą postawą, redukcją bóli kręgosłupa oraz zwielokrotnioną siłą naszych mięśni. Jazda na rowerze sprawdzi się również u osób, które mają problemy ze stawami. Ten sport w żaden sposób ich nie obciąża!

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%