Zamknij

Znalezienie pracy bez matury – czy to możliwe?

15:16, 18.07.2022 | materiał partnera

Brak matury nie przekreśla Twoich szans na zdobycie atrakcyjnej pracy. Czeka na Ciebie wiele interesujących możliwości. Co można robić bez matury? Oto kilka ciekawych zawodów, w których możesz pracować bez matury.

Ukończenie technikum bądź liceum i zdanie matury to najpopularniejsza ścieżka edukacji – warto jednak pamiętać, że istnieją również inne możliwości. Na rynku pracy poszukiwane są także osoby, które nie mają matury, za to mogą pochwalić się konkretnymi umiejętnościami. Potrzebne kwalifikacje możesz zdobyć na kierunkach policealnych lub odpowiednich kursach, które dostępne są dla osób bez matury.

Co można robić bez matury?

Oto najciekawsze zawody, które możesz wykonywać bez matury, po ukończeniu odpowiednich kierunków.

Opiekun medyczny – do zadań opiekuna medycznego należy dbanie o osoby starsze, chore i niesamodzielne. Osoba wykonująca ten zawód asystuje lekarzom, pielęgniarkom i innym członkom personelu medycznego. Opiekunowie medyczni znajdą zatrudnienie w szpitalach, sanatoriach, placówkach rehabilitacyjnych i domach spokojnej starości.

Higienistka stomatologiczna higienista jest osobą, która pomaga lekarzowi dentyście w wykonywaniu pracy. Do obowiązków higienistki należy m.in. asystowanie podczas zabiegów, przygotowanie gabinetu i narzędzi, a także prowadzenie dokumentacji medycznej i rejestrowanie pacjentów.

Technik masażysta – to zawód, który cieszy się coraz większą popularnością. Profesjonalny masażysta może wykonywać masaże różnego typu – medyczne, sportowe, kosmetyczne. Daje to szerokie perspektywy zawodowe – technik masażysta możesz pracować zarówno w salonie odnowy biologicznej, jak i w ośrodku rehabilitacyjnym.

Kursy i kierunki bez matury w Żaku

Kierunki uprawniające do wykonywania zawodu higienistki stomatologicznej, opiekuna medycznego i technika masażysty możesz ukończyć w szkole medycznej Żak. Nauka jest bezpłatna i mogą przystąpić do niej osoby bez matury. Warunkiem jest ukończenie liceum ogólnokształcącego, technikum lub liceum dla dorosłych. Po ukończeniu wybranego kierunku w szkole medycznej czeka Cię egzamin organizowany przez OKE, który potwierdzi Twoje kompetencje.

Ponadto w ofercie Żaka znajdziesz także inne kierunki oraz kursy stacjonarne, które przygotują Cię do wykonywania zawodu florysty, kosmetyczki czy stylistki. Program zajęć został stworzony z myślą o osobach, które chcą nauczyć się konkretnego fachu. Podczas nauki zdobędziesz praktyczne umiejętności, które są pożądane na rynku pracy.

Znalezienie zatrudnienia bez matury jest możliwe! Trzeba tylko zadbać o odpowiednie kwalifikacje.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%