Zamknij

Dlaczego pokochasz elektryczny rower miejski?

10.32, 27.06.2022 materiał partnera

Coraz większa popularność rowerów elektrycznych nie powinna dziwić. Jest to rozwiązanie liczące sobie całkiem dużo zalet, o których powiemy szerzej w poniższym artykule. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że rower elektryczny to niemały wydatek, dlatego też decyzja o zakupie powinna być dobrze przemyślana.

Poszerz swoje horyzonty – rower zamiast samochodu

Niższe ceny eksploatacji

Jedną z zalet rowerów elektrycznych miejskich jest to, że korzystanie z niego może być dużo tańsze, niż tankowanie auta. W sieci znaleźć można mnóstwo artykułów o tym, jak w przybliżeniu wyliczyć koszty energii, lecz w skrócie ujmując temat, koszty te mogą być niższe niż… 1 zł za 100 km. Biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw, rower elektryczny może być całkiem dobrą alternatywą dla samochodu.

Tańsze naprawy

Rower ogólnie jest dużo tańszy w utrzymaniu od samochodu i dosyć trudno byłoby z tym dyskutować. Ton rozmowy ulega jednak pewnej zmianie, gdy mowa o elektrykach. Wymiana silnika potrafi być dosyć kosztowna, a niekiedy zdarza się, że konieczne jest odesłanie do producenta nie tylko zepsutej części, ale i całego roweru, co nie brzmi zbyt kolorowo. Na szczęście jednak przy dobrej jakości rowerze nie będzie to sytuacja na porządku dziennym, a raczej możliwy pojedynczy epizod… Pomijając skrajne przypadki, ogólna eksploatacja roweru miejskiego będzie tańsza od korzystania z samochodu.

Mniejsza emisja hałasu

Obecnie hałas jest zaliczany do kategorii zanieczyszczeń środowiska – jest tak m.in. ze względu na negatywny wpływ na zdrowie ludzi, a także z uwagi na zmianę zachowań zwierząt mających swoje siedliska w pobliżu miejsc najbardziej zanieczyszczonych hałasem – nierzadko są one zmuszone do zmiany miejsca pobytu lub zmniejszają częstotliwość rozmnażania się.

Rowery elektryczne miejskie pomagają w obniżeniu poziomu emisji hałasu – głośność ich prac jest praktycznie na tym samym poziomie, co w przypadku klasycznego roweru. Różnice są niewielkie – mogą pojawić się odgłosy charakterystyczne dla pracy silnika, lecz nadal są one na tyle ciche, by nie przynosić dodatkowych uciążliwości. 

Szybsze przemieszczanie się

Poruszanie się po mieście autem potrafi wystawić cierpliwość na niemałą próbę, a ponadto często nie gwarantuje dotarcia na miejsce spotkania na czas. Rower elektryczny jest całkiem dobrą alternatywą, jako że umożliwia ominięcie korków, będących zmorą największych miast. To nie wszystko. Dzięki zamontowanemu wspomaganiu możesz poruszać się z prędkością 25 km/h bez wkładania w jazdę większego wysiłku. Oznacza to, że możesz takim rowerem szybko dotrzeć na miejsce spotkania bez konieczności późniejszego odświeżania się.

Przewieź ekwipunek z łatwością – rowery elektryczne miejskie

Dzięki dodatkowemu wspomaganiu możesz pozwolić sobie na przewóz większego ekwipunku, co będzie dużym ułatwieniem podczas podróży na dłuższe dystanse. Ebike jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą pokonywać dłuższe dystanse w krótszym czasie i nie chcą tego robić samochodem czy pociągiem. 

Napawaj się pędem z rowerem elektrycznym miejskim!

Była już mowa o tym, że możesz rozwinąć większą prędkość bez wkładania w to większego wysiłku, właśnie dzięki napędowi w rowerze elektrycznym. I jest to w dużej mierze prawda – możesz pokonać długie dystanse w znacznie krótszym czasie i nie narażać się przy tym na większe zmęczenie. 

Odkąd rowery elektryczne pojawiły się na rynku, cieszenie się radością płynącą z jazdy jednośladem nie jest już zarezerwowane wyłącznie dla młodych i aktywnych. Teraz również osoby, które z różnych powodów nie mogą jeździć zwykłym rowerem, będą miały możliwość zaznać przyjemności, jaką jest wiatr we włosach i pokonywanie kolejnych kilometrów. 

Również strome pagórki przestają być przeszkodą nie do pokonania. To ma duże znaczenie dla osób z kontuzjami, a także osobami w starszym wieku, które nie muszą już rezygnować z ulubionej aktywności. 

Warto jednak tutaj wspomnieć o pewnej kwestii: Wspomaganie w rowerze elektrycznym działa jedynie do 25 km/h. Jeśli chcesz rozwinąć większą prędkość – możesz to zrobić, lecz wówczas poruszasz się rowerem wyłącznie o własnych siłach. 

Czy warto kupić rower elektryczny miejski?

Cena może niektórych odstraszać, jako że na dobrej jakości rower elektryczny miejski trzeba wyłożyć minimum 5000 zł. Przy niższych cenach jednoślady z elektroniką mogą nie spełniać oczekiwań, a Ty możesz szybko pożałować zakupu. Warto jednak rozważyć zakup tego typu roweru, jeśli chcesz pokonywać większe dystanse przy niezbyt dobrej kondycji, a także wygodnie poruszać się po mieście bez zmęczenia. Rower elektryczny jest też dużo tańszy w użytkowaniu niż auto i wspomaga walkę z problemem, jakim jest współcześnie m.in. zanieczyszczenie hałasem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%