Zamknij

Wymarzona praca czy nowe studia – jak to pogodzić?

08:17, 23.06.2022 | materiał partnera

Wiele osób staje przed trudnymi wyborami związanymi z przyszłością zawodową. Waha się, czy postawić na rozwój kariery zawodowej, czy może podjąć kolejne studia. Tymczasem jedno nie wyklucza drugiego, co więcej zdobyta wiedza podczas studiów zaprocentuje w przyszłości i może być przydatna w pracy. Jak zatem pogodzić pracę ze studiami?

Postaw na kierunek studiów związany z Twoją pracą

Obawiasz się, że decydując się na studia, stracisz czas potrzebny Ci do rozwoju zawodowego? Nic bardziej mylnego! Potraktuj studia jako inwestycję w przyszłość i wybierz taki kierunek, który umożliwi Ci podniesienie kwalifikacji zawodowych, a w dalszej perspektywie znalezienie jeszcze bardziej interesującej pracy. Sprawdzą się tu np. studia podyplomowe.

Jeżeli np. jesteś absolwentem studiów psychologicznych albo pedagogicznych i chcesz dalej rozwijać się zawodowo, doskonałym wyborem będzie integracja sensoryczna studia podyplomowe. Dyplom uzyskany na takich studiach jest równoznaczny z kursem II stopnia integracji sensorycznej. Co więcej, dają Ci uprawnienia terapeuty SI. Kończąc te studia podyplomowe możesz otworzyć gabinet integracji sensorycznej lub zatrudnić się w placówce, z której pomocy korzystają dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Szukaj studiów interdyscyplinarnych

Chcesz rozwijać się zawodowo, ale masz mnóstwo zainteresowań i nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Znajdź studia o profilu interdyscyplinarnym, czyli takim, który łączy wiedzę z różnych dziedzin. Idealnym kierunkiem będzie tu np. zarządzanie, prowadzone na Uczelni Lingwistyczno-Technicznej. Więcej na ich temat przeczytasz na: https://ult.edu.pl/studia/zarzadzanie/.

Tego rodzaju studia to możliwość korzystania z wielu praktycznych zajęć, które dadzą Ci wiedzę z zakresu marketingu, ekonomii czy finansów. W ramach studiów możesz wybrać również interesującą Cię specjalizację, m.in. zarządzanie jakością, marketing w social mediach, zarządzanie w logistyce, rachunkowość i finanse czy też analiza danych i modelowanie systemów biznesowych.

Wybierz studia w formule online

Jeżeli przed podjęciem studiów powstrzymuje Cię perspektywa dojeżdżania na zajęcia czy wydawania pieniędzy na przejazdy albo noclegi, poszukaj studiów w formie zdalnej. Takie zajęcia organizuje ULT, czyli Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna. Jeżeli decydujesz się na to, by studiować online, zyskujesz znacznie więcej czasu na swoje prywatne sprawy, w tym na rozwój kariery zawodowej. Gdy np. pracujesz zdalnie, nie musisz nawet odchodzić od komputera, by znaleźć się na zajęciach.

ULT to doskonały sposób, by połączyć pracę, życie prywatne z nauką.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%