Zamknij

Sąd Najwyższy szokuje wyrokami! Na co mogą liczyć Frankowicze?

00:00, 18.05.2022 | materiał partnera

Banki starają się wytoczyć swoje najsilniejsze działa w procesach spraw frankowych, aby zminimalizować ilość przegranych spraw. Frankowicze jednak nie poddają się w walce o sprawiedliwość i swoje roszczenia sukcesywnie podejmując decyzję o kierowaniu swoich spraw na wokandy sądowe. Ostatnie dwa miesiące opiewają w nadzieję dla strudzonych rosnącymi spłatami kredytobiorców, a z odsieczą przychodzi Sąd Najwyższy, który tylko w maju zamierza rozpatrzyć 50 spraw frankowych na zaplanowanych posiedzeniach. Nadzieja przeobraża się jednak w realne pozytywne decyzje, bowiem w zeszłą środę Sąd Najwyższy poparł dwie skargi Prokuratora Generalnego kierując sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Sąd Najwyższy w maju rozstrzygnie około 50 spraw frankowych, wypowiadając się w bardzo znaczących sprawach, które wyznaczą tor dalszego działania

W środę 11 maja 2022 r. Sąd Najwyższy uwzględnia skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego związaną z nakazami zapłaty w sprawach frankowych (sygn.. akt I NSNc 619/19 oraz I NSNc 408/21)

Sąd Najwyższy dotychczas uwzględnił 2 z 15 skarg nadzwyczajnych Prokuratora Generalnego skierowanych w obronie interesów Frankowiczów, sprawy te zostały przekazane do ponownego rozpatrzenia

Frankowicze doczekali się realnej pomocy

Sąd Najwyższy w ostatnim czasie pochyla się nad dużą ilością spraw frankowych, które w tym miesiącu będą rozpatrywane wręcz masowo. To idealna wiadomość dla Frankowiczów, którzy nadal nie dowierzają w swoją szansę na wygraną z bankiem. Po decyzji rządu, której efektem jest brak pomocy w związku z ogromnymi podwyżkami, także w zobowiązaniach kredytowych – głos Sądu Najwyższego w sprawach frankowych może po pierwsze przynieść realną pomoc, a po drugie pomóc podjąć decyzję tym Frankowiczom, którzy obawiają się przegranej z bankiem.

Sąd Najwyższy nadal w obronie Frankowiczów

Ostatnie dwa wyroki Sądu Najwyższego dotycząc dwóch spraw frankowych związanych z nakazem zapłaty z powództwa banków, które złożone były przez bank. Prokurator Generalny w swoich skargach w przedmiotowych sprawach podniósł zarzut naruszenia prawa, z uwagi na brak zbadania abuzywności klauzul w umowie kredytowej. Zdaniem Sądu Najwyższego, Sąd Okręgowy w Białymstoku oraz we Wrocławiu nie podjęły próby zbadania ważności umowy frankowej, co w przypadku dochodzenia zapłaty ze strony banku jest warunkiem obligatoryjnym. Brak dostatniego przeanalizowania umowy kredytowej pod kątem abuzywności klauzul wskazuje na niespełnienie zasad wynikających z ochrony konsumentów, która winna zostać zapewniona. W ocenie specjalistów Kancelarii Frejowski CHF, decyzja Sądu Najwyższego to kolejne potwierdzenie dla Frankowiczów, iż abuzywne postanowienia w ich umowach świadczą jedynie o potwierdzeniu i przyzwoleniu na sprawiedliwą walkę z bankiem.

Frankowicze z Sopotu mogą śmiało iść do sądu

Kto obserwuje sytuację Frankowiczów i toczących się bojów o sprawiedliwość z bankiem, ten wie, że gdy do głosu dochodzi Sąd Najwyższy mamy do czynienia z nadchodzącymi wielkimi krokami zmianami. Sądy okręgowe oraz rejonowe w Trójmieście orzekają na korzyść Frankowiczów, komentują eksperci z Kancelarii Frejowski CHF. Zdaniem specjalistów jednak, to w Sądzie Rejonowym w Sopocie jest największa szansa na szybkie i pozytywne rozpatrzenie sprawy frankowej, bowiem mimo tego, że pozwy frankowe sukcesywnie zapychają sądowe wokandy, to sopocki wydział działa najprężniej, a sędziowie tam orzekający korzystnie dla Frankowiczów. Niewielu pełnomocników bierze pod uwagę czas rozpatrywania sprawy i składając pozew do Warszawy narażają Frankowiczów na długie oczekiwanie.

Zanosi się na kolejne ważne decyzje w sprawach frankowych, które przyśpieszą pozytywne wyroki, zachęcamy do kontaktu z Kancelarią Frejowski CHF, która pomaga Frankowiczom na terenie całej Polski sięgać po sprawiedliwość.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%