Poruszając tematykę maszyn do rotomouldingu w rodzimych przedsiębiorstwach niezwykle często słyszymy o finansach. W zdecydowanej większości przypadku są one nawet punktem wyjściowym. I to zarówno w kwestii inwestowania w tego typu rozwiązania, jak i późniejszej eksploatacji w jasno określonej skali. Postanowiliśmy więc przygotować artykuł, który wyjaśnia kwestie pieniężne przy wyborze rotoformowania jako formy produkcji elementów z tworzywa sztucznego w Twojej firmie.
Jeżeli wybierzesz doświadczonego i renomowanego producenta maszyn rotomouldingowych, dasz sobie szansę na dopasowanie technologii do własnych oczekiwań oraz możliwości finansowych. To kluczowy element, który sprawia, że formowanie rotacyjne pozwala po pierwsze zaoszczędzić, a po drugie – zmaksymalizować dotychczasowe zyski z tytułu produkcji bądź sprzedaży komponentów z tworzywa sztucznego. Doskonałym wręcz przykładem jest firma OREX, prowadząca stronę orex-rotomoulding.com/pl/. To zaufany i międzynarodowy producent, bazujący na tworzeniu niezwykle spersonalizowanych ofert na maszyny do rotoformowania. Dzięki temu tego typu rozwiązania są zazwyczaj tańsze i prostsze w zestawieniu z innymi, popularnymi alternatywami. Sam proces jest również bardziej dostępny dla tych zakładów, które chciałyby produkować wyroby krótkoseryjne. Nie ma więc konieczności dopasowywania własnej firmy oraz filozofii pracy pod maszynę. Tutaj punktem wyjścia jest przygotowanie odpowiednio zoptymalizowanego projektu, uwydatniającego najważniejsze korzyści metody rotomouldingu. A jak powszechnie wiadomo, technologia ta już od kilku lat daje się rozpoznać jako bezkonkurencyjna. I to pod każdym aspektem. Także finansowym!
Z poprzedniej części naszego artykułu wiesz, że koszty początkowe w przypadku rotomouldingu można uznać za atrakcyjne. Czy tak samo jest z bieżącą eksploatacją w zakładach produkcyjnych? Zdecydowanie tak! I dlatego właśnie rotoformowanie polecane jest nie tylko do dużych, ale także do małych biznesów. Zdecydowana większość producentów tego typu maszyn daje wybór sposobu zasilania konstrukcji. Aktualnie najbardziej polecanym – głównie ze względu na oszczędności w trakcie eksploatacji właśnie – jest hybrydowy silnik, pracującym z trzema źródłami: prądem, gazem lub paliwem. Dodatkowo przyśpieszony czas tworzenia zdecydowanie większej ilości wyrobów bezpośrednio wpływa na brak konieczności wydłużenia czasu pracy maszyny. Tam, gdzie popularne alternatywy generują dodatkowe koszty, rozwiązania rotomouldingowe otwierają oszczędności. Nie możemy również zapominać o wykorzystywaniu maksymalnej ilości tzw. wkładów. Materiał, z jakiego powstają konkretne projekty, równomiernie rozprowadza się po formie. Minimalizuje to ryzyko ogromnych odpadów i wpływa na ekologiczność procesu. Za tym idą również pieniądze. Jak łatwo policzyć, większa ilość rzeczywiście stosowanego materiału przekłada się na kilka sztuk danego produktu więcej. Zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz