Zamknij

Kalkulator OC - co musisz o nim wiedzieć?

14:04, 25.09.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:04, 25.09.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera

Do poruszania się po polskich drogach niezbędne jest wykupienie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej samochodu. Wiele ubezpieczycieli oprócz stacjonarnych konsultacji oferuje również możliwość porównania swoich ofert za pomocą kalkulatora OC. Kalkulator ubezpieczenia samochodu to bezpieczne narzędzie, za pomocą którego bez wychodzenia z domu właściciel pojazdu może poznać oferowaną składkę ubezpieczenia OC, a także dokonać zakupu. Czym właściwie jest popularny kalkulator OC/AC? Jak z niego skorzystać? O czym pamiętać? Spieszymy z odpowiedzią.

Kalkulator OC - narzędzie, które warto poznać 

Pojęcie kalkulator OC i AC warto traktować z przymrużeniem oka. W rzeczywistości narzędzie ma niewiele wspólnego ze znanym nam kalkulatorem. Kalkulator ubezpieczeń OC to skomplikowany system, dopasowujący oferty do danych pojazdu i właściciela. Kalkulatora nie należy utożsamiać z porównywarką, ponieważ zakres działania porównywarki jest o wiele szerszy. Ubezpieczyciel, udostępniając kalkulator OC na swojej stronie, pozwala klientom poznać ofertę ubezpieczenia OC swojej marki. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, aby poruszać się legalnie po polskich drogach. Za sprawą kalkulatora OC kierowcy mają szansę zyskać ciekawe oferty, poznać wysokość składki ubezpieczenia OC, sfinalizować transakcję, a także skorzystać z dodatkowych ubezpieczeń, takich jak ubezpieczenie autocasco czy Assistance. 

Kalkulator ubezpieczenia samochodu - jak skorzystać? 

Przy wyborze ubezpieczenia OC za pomocą kalkulatora niezbędny jest dostęp do internetu, laptop lub smartfon. Sam proces wykorzystania narzędzia jest bardzo intuicyjny, a co za tym idzie przystępny dla każdego. Po uruchomieniu określonego kalkulatora kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza.

Co ważne, kalkulator OC i AC to narzędzie bezpieczne w użytkowaniu. Wszystkie wpisywane dane są zabezpieczane szeregiem szyfrowań, dlatego nie należy martwić się o ich niewłaściwe wykorzystanie. W formularzu na stronie ubezpieczyciela znajdują się pytania dotyczące zarówno samego pojazdu, jak i właściciela. Uzupełnienie brakujących informacji jest niezbędnym krokiem. Bez ich wprowadzenia niemożliwa będzie wycena polisy OC i sfinalizowanie umowy. Podanie wszystkich niezbędnych danych trwa zaledwie kilka minut, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego przygotowania. Ile trwa obliczenie składki OC? Co ciekawe, nowoczesne kalkulatory OC dokonają analizy naszych danych niemalże błyskawicznie. Po kilku minutach przetwarzania, potencjalny klient uzyska oferty, spośród których sam może dobrać optymalną dla siebie opcję. 

Kupując ubezpieczenie OC online mają Państwo okazję poznać dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia, które niekiedy ratują z opresji. Po wybraniu idealnej oferty wystarczy gruntownie przeczytać umowę, a następnie uiścić opłatę za pomocą przelewu. Ubezpieczenie samochodu wchodzi w życie wraz z zakończeniem procesu zakupu. Z tego względu korzystanie z kalkulatora OC/AC to duże ułatwienie dla zapominalskich, zapracowanych i nowicjuszy.

Ubezpieczenie OC online - ile to kosztuje? 

Kalkulator ubezpieczenia OC, dostępny na stronie tuz.pl/kalkulator-oc-ac to narzędzie darmowe. Użytkownik sieci, kierowca nie ponosi dodatkowych, ukrytych opłat, a także unika kosztów prowizji. Do obliczenia składki potrzebne jest wyłącznie kilka minut i informacje. Ubezpieczenie samochodu online wiąże się z oszczędnościami. Jak wiadomo nie od dziś, czas to pieniądz, a własnoręczne szukanie ubezpieczenia to czasochłonny proces. Spotkanie z konsultantem w placówce stacjonarnej wiąże się z koniecznością dojazdu, co również wpływa na grubość portfela kierowcy. Warto również podkreślić, że wykupując ubezpieczenia komunikacyjne online mamy szansę skorzystać z ciekawych ofert, często o wiele tańszych niż w salonach stacjonarnych. 

Sama wysokość składki ubezpieczenia OC i AC będzie uzależniona od kilku kwestii. Do najważniejszych aspektów należy marka samochodu, pojemności silnika oraz przebiegu pojazdów. Nie bez znaczenia pozostaje również wiek kierowcy czy jego historia ubezpieczeniowa. Warto jednak podkreślić, że popularni i renomowani ubezpieczyciele oferują korzystne finansowo pakiety. Decydując się na pakiet złożony z nieobowiązkowych ubezpieczeń mamy gwarancję obniżenia podstawowej składki ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. 

Kalkulator OC/AC - kto może z niego skorzystać? 

Z kalkulatora ubezpieczenia OC może skorzystać każdy właściciel samochodu, który dysponuje odrobiną czasu, dostępem do sieci i urządzeniem takim jak komputer czy telefon. Przy ubezpieczeniach obowiązkowych należy przygotować ważne informacje, które są niezbędne do sfinalizowania usługi. Wygląd samego kalkulatora jest bardzo przejrzysty, a korzystanie intuicyjne. Bez trudu poradzą sobie z nim nawet osoby, które nie są biegłe w korzystaniu z sieci. 

Kalkulator OC/AC to narzędzie wygodne, proste w użyciu i darmowe. Przed wykupieniem ubezpieczenia zachęcamy do gruntownego sprawdzenia opinii o ubezpieczycielu, aby upewnić się o renomie firmy. Ubezpieczenie OC to spory wydatek, dlatego warto zaufać najlepszym. 

 

 

 

 

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%