Zamknij

TOP 8 miejsc, które warto zobaczyć na Pomorzu

12:54, 19.05.2023 . Aktualizacja: 12:56, 19.05.2023
Skomentuj materiały partnera materiały partnera

Pomorze ma wiele uroku, a wycieczki po tej części kraju mogą się dla każdego z nas okazać wyjątkowym doświadczeniem. Co koniecznie trzeba zobaczyć na Pomorzu? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Miejsce 8. Gdynia

Choć Gdynia jest miastem bardzo młodym, na brak atrakcji na jej terenie nie można narzekać. Modernistyczne budowle, potężny port oraz liczne muzea – wszystko to sprawia, iż w mieście tym można spędzić wolny czas w przyjemny i pożyteczny sposób. Kusi tutejsze Akwarium, intryguje „Dar Pomorza” oraz ORP „Błyskawica”, z kolei do wypoczynku zachęca piękna plaża na terenie Orłowa – gdyńskiej dzielnicy, znanej też z potężnych i niezwykle malowniczych klifów.

Miejsce 7. Kartuzy

Pomorze to nie tylko nadbałtyckie kurorty, takie jak Sopot, ale i kaszubskie miasta, mogące oczarować nas swą zabudową oraz wyjątkową atmosferą. W gronie tych najważniejszych znajdują się Kartuzy, kojarzone z licznymi jeziorami oraz XIV-wiecznym kościołem, należącym niegdyś do Kartuzów. Miasto to przyciąga również swą zabudową i ciekawym układem urbanistycznym, a świetne warunki do wypoczynku sprawiają, iż turystyka rozwija się tu coraz lepiej.

Miejsce 6. Trójmiejski Park Krajobrazowy

Trójmiejski Park Krajobrazowy to atrakcyjny cel wycieczki dla tych osób, które chcą nacieszyć się przyrodniczymi skarbami Pomorza i spędzić wolny czas w aktywny sposób. Polodowcowa rzeźba terenu, liczne głazy narzutowe oraz torfowiska – oto atrakcje, dzięki którym wędrówki po tym parku dostarczą nam niezapomnianych wrażeń. Na turystów – przyrodników czekają tu również rezerwaty przyrody, jak Źródliska w Dolinie Ewy czy Kacze Łęgi.

Miejsce 5. Chojnice

Chojnice są jednym z najlepszych punktów wypadowych w Bory Tucholskie, warto jednak pamiętać, że i samo miasto zasługuje na nasza uwagę. Spacer po ulicach Chojnic będzie dla nas szansą na spotkanie z unikalnymi zabytkami oraz cennymi perełkami dawnej architektury, obok których nie można przejść obojętnie. Malownicza starówka, gotyckie mury miejskie oraz zabytkowe kamienice, mogące oczarować nas swymi elewacjami – oto skarby, dzięki którym każdy spacer po Chojnicach stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

Miejsce 4. Kalwaria Wejherowska

Kaszubska Jerozolima może się pochwalić historią sięgającą połowy XVII wieku, piękną scenerią oraz wspaniałymi kaplicami, uznawanymi za najcenniejsze przykłady sztuki barokowej na terenie Pomorza. To wyjątkowe miejsce, założone przez Jakuba Wejhera, prezentuje się wspaniale, a spacer wśród zabytkowych kaplic zrobi wielkie wrażenie i na pielgrzymach, i na turystach nastawionych na spotkania z zabytkami.

Miejsce 3. Gdańsk

To jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, którego podczas wycieczki po Pomorzu nie można pominąć. Atrakcje Gdańska to często punkty obowiązkowe wszystkich odwiedzających Pomorze. Miasto zachwyca wspaniałymi zabytkami, wśród których znajdują się takie perełki architektury, jak potężna bazylika, katedra w Oliwie czy słynny Żuraw, będący jednym z najcenniejszych zabytków techniki w Polsce. W mieście tym czekają również wspaniałe muzea i wystawy, wśród których wyróżniają się: Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności oraz Statek – Muzeum „Sołdek”. Dla fanów kontaktu z przyrodą punktem obowiązkowym będzie wizyta w ZOO w Oliwie

Miejsce 2. Słowiński Park Narodowy

Jest jednym z najciekawszych parków narodowych w Polsce oraz jednym z najcenniejszych darów natury, jakimi może nas oczarować Pomorze. Wycieczki po Słowińskim Parku Narodowym to nie lada gratka dla miłośników ruchomych wydm oraz torfowisk, które tworzą tu wyjątkową scenerię. Nie brak tu ciekawych tras spacerowych oraz punktów widokowych, z których można podziwiać malownicza okolicę.

Miejsce 1. Malbork

Malbork to piękne miasto oraz potężny zamek, będący jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów zabytkiem na terenie Pomorza. Ta potężna budowla zachwyca miłośników średniowiecznej architektury oraz tych, którzy wędrują po Pomorzu śladem Krzyżaków. W skład tej budowli wchodzą aż trzy zamki, w których na zwiedzających czekają cenne zbiory. Dzięki nim można lepiej poznać dzieje tej części Pomorza, poszerzyć swą wiedzę na temat losów Zakonu Krzyżackiego, a przy okazji ujrzeć wiele cennych dzieł sztuki, które zostały wykonane z bałtyckiego złota, czyli z bursztynu.

Pomorze jest wspaniałym regionem, na terenie którego nuda nikomu z nas nie zagrozi. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi możemy tu znaleźć bez większych problemów, a to pozwoli nam spędzić więcej czasu w tej części kraju i poznać jeszcze więcej zabytków oraz malowniczych zakątków.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%