Zamknij

Komora hiperbaryczna – komu służy i jak z niej korzystać?

10:49, 16.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:49, 16.03.2023
freepik.com freepik.com

Komora hiperbaryczna to nowoczesne urządzenie, w którym odbywają się zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej. Metoda ta proponowana jest osobom z różnymi schorzeniami, a także pacjentom po urazach i zabiegach chirurgicznych. Dodatkowo zabiegi w komorze hiperbarycznej pozytywnie wpływają na wygląd skóry i spowalniają procesy starzenia. 

Komora hiperbaryczna - korzyści w ponad 100 schorzeniach

Komora hiperbaryczna (HBOT) to urządzenie medyczne z ciśnieniem 3.2 ATA, które pozytywnie wpływa na ludzki organizm. W komorze odbywają się zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej, które sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku wielu różnych problemów zdrowotnych i schorzeń. Do popularnych problemów, w których pomagają zabiegi w komorze hiperbarycznej można zakwalifikować:

 • choroby przewlekłe i cywilizacyjne;
 • stany zapalne w organizmie;
 • choroby neurodegeneracyjne - w tym wypadku chodzi o poprawę stanu zdrowia chorego i polepszenie jego funkcjonowania na co dzień;
 • atopowe zapalenie skóry, inne schorzenia typowo skórne;
 • leczenie kontuzji bez operacji;
 • wspieranie rekonwalescencji i rehabilitacji;
 • schorzenia wzroku (retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki żółtej);
 • schorzenia słuchu (niedosłuch, utrata słuchu związana z wiekiem);
 • borelioza;
 • przewlekłe zmęczenie;
 • reumatoidalne zapalenie stawów;
 • ostre infekcje płuc, koronawirus, grypa;
 • medycyna sportowa.

Dodatkowo zabiegi z zakresu tlenoterapii hiperbarycznej wpływają pozytywnie na stan całego organizmu i są polecane w przypadku osób, które chcą zatrzymać procesy starzenia się i poprawić kondycję skóry twarzy i ciała. 

Dowiedz się więcej tutaj: https://oxomedica.pl/tlenoterapia-korzysci 

Zalety tlenoterapii hiperbarycznej 

Tlenoterapia hiperbaryczna to doskonałe rozwiązanie dla osób w różnym wieku, cierpiących na wiele schorzeń. Zabiegi sprawdzają się bardzo dobrze w przypadku osób po urazach i z problemami bólowymi, a także w przypadku schorzeń przewlekłych oraz chorób degeneracyjnych. W medycznej komorze hiperbarycznej, pacjent oddycha czystym tlenem o podwyższonym ciśnieniu aż do 3.2 ATA. W ten sposób możliwe jest wyleczenie wielu różnych problemów somatycznych i schorzeń. Dodatkowo zabiegi tlenoterapii hiperbarycznej wpływają pozytywnie na procesy poznawcze i psychiczne, a także mają działanie odmładzające i związane ze spowolnieniem starzenia. Tym samym takie rozwiązanie jest proponowane dla osób w różnym wieku, o zróżnicowanych potrzebach. W czasie jednej sesji następuje dotlenienie całego ciała, a nie tylko jednego lub dwóch obszarów. Takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne i bardzo dobrze wpływa na zdecydowaną większośc pacjentów. Oczywiście efektywność zabiegów zależy od rodzaju schorzenia oraz liczby cykli tlenoterapii. Proponowane jest zwykle od 3 do 40 zabiegów, a każdy z nich trwa 120 minut. 

Komora hiperbaryczna Oxomedica to urządzenie medyczne, proponowane osobom, którym zależy na skutecznym wyleczeniu schorzeń. Sprawdź więcej na stronie: https://oxomedica.pl/co-leczy-komora-hiperbaryczna 

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%