Aby woda w basenie była bezpieczna dla kąpieli, nie wystarczy, aby była czysta na pierwszy rzut oka. Odpowiednio dobrane do filtra do wody złoża filtrujące zapewnią higieniczną i nieskażoną wodę, odfiltrowaną z niebezpiecznych substancji organicznych i brudu. Jakie są rodzaje złóż filtracyjnych i do czego służą?
Złoża filtrów do wody
Co to są złoża filtracyjne? To różnego rodzaju drobne ziarna w butli filtra, przez które przepływa woda. Złoża filtracyjne są podstawowym elementem, niezbędnym w technologii filtracji wody. Podstawową funkcją złóż filtracyjnych jest oczyszczanie cieczy z zanieczyszczeń. Stosuje się je w stacjach uzdatniania wody do picia lub w filtrach zbiorników wodnych, takich jak baseny. Mogą polepszać jakość wody, uzdatniać ją do picia, pozbawić niechcianych substancji (jak np.mangan czy żelazo) lub eliminować z niej bakterie, wirusy i inne patogeny.
Złoża filtracyjne do wody — rodzaje
Rodzaje złóż filtracyjnych różnią się składem, grubością granulacji i innymi specyficznymi właściwościami fizycznymi i chemicznymi, zależnymi od przeznaczenia. W jaki sposób wybrać odpowiednie złoże do Twojego basenu? Porównując oferty, zwróć uwagę na przeznaczenie danego typu złoża filtrującego oraz oceń, jakiego rodzaju zanieczyszczenia występujące w wodzie chcesz się pozbyć. Istotną kwestią jest też dostosowanie złoża do wielkości zbiornika. Do domowych filtrów basenowych najlepiej jest używać materiału filtrującego o najdrobniejszej granulacji (od 0,5-0,8mm). W średnich i dużych filtrach używaj co najmniej dwie wielkości granulatu (np. 1-2mm i 2-3mm)
Złoża filtracyjne, przeznaczone do stosowania w zbiornikach wodnych, można podzielić na trzy podgrupy. Każda z nich to inny rodzaj substancji, który będzie miał nieco inny sposób działania:
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu esopot.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz