Zamknij

Obsługa wynajmu mieszkań - wynajem długoterminowy vs najem krótkoterminowy

21:27, 08.03.2023 . Aktualizacja: 21:29, 08.03.2023
Skomentuj

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, który typ wynajmu mieszkań jest dla Ciebie bardziej opłacalny? Długoterminowy, czy krótkoterminowy? Obie opcje mają swoje wady i zalety. Niżej omawiamy obie opcje i pomagamy Ci dokonać wyboru, który będzie dla Ciebie najlepszy. Przygotuj się na dawkę porad i informacji, które posłużą Ci do podjęcia odpowiedniej decyzji!

Czy warto podjąć współpracę z firmą oferującą obsługę wynajmu mieszkań?

Zanim przejdziemy do wyróżnienia plusów i minusów poszczególnych rodzajów wynajmu, zastanówmy się, czy właściwie warto przekazać swoje mieszkanie pośrednikowi oferującemu obsługę wynajmu nieruchomości.

Odpowiedź na to pytanie brzmi oczywiście: TO ZALEŻY. 

Warto skorzystać z firmy oferującej obsługę wynajmu mieszkań, jeśli właściciel nie ma czasu lub umiejętności, a firma może zwiększyć bezpieczeństwo, skuteczność i profesjonalizm. Należy jednak uwzględnić koszty i dokładnie przeanalizować ofertę przed podjęciem decyzji.

Zarządzanie wynajmem mieszkań krótkoterminowo – zalety i wady

Zarządzanie wynajmem nieruchomości krótkoterminowo jest najpopularniejsze w branży turystycznej. Jak wszystko, ma swoje zalety i wady. Oto kilka z nich:

ZALETY:

  • Wysokie dochody - wynajem krótkoterminowy może przynieść znacznie wyższe dochody niż wynajem długoterminowy, ponieważ ceny za noclegi są zazwyczaj wyższe.
  • Elastyczność – umowy na krótki termin umożliwiają właścicielowi nieruchomości elastyczne zarządzanie dostępnością, cenami i innymi aspektami wynajmu.
  • Kontrola nad nieruchomością - właściciel nieruchomości może zachować pełną kontrolę nad swoją nieruchomością, wybierając gości i określając zasady.
  • Możliwość korzystania z własnej nieruchomości - właściciel może korzystać z własnej nieruchomości, gdy nie jest wynajęta.

WADY:

  • Wymagające zarządzanie - wynajem krótkoterminowy wymaga dużo pracy
  • Wysokie koszty - wynajem krótkoterminowy może wymagać inwestycji w umeblowanie, sprzęt, pościel i inne wyposażenie, co może prowadzić do wyższych kosztów.
  • Ryzyko uszkodzeń i kradzieży – ten rodzaj najmu niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia lub kradzieży nieruchomości lub wyposażenia przez gości.

Zarządzanie wynajmem mieszkań długoterminowo – plusy i minusy

Zarządzanie wynajmem mieszkań długoterminowo, czyli wynajmem na okres dłuższy niż jeden miesiąc również ma swoje plusy i minusy. Oto kilka z nich:

ZALETY:

Stabilne dochody - wynajem długoterminowy zapewnia właścicielowi nieruchomości stałe i stabilne dochody przez cały okres umowy.

Mniej pracochłonne zarządzanie - wynajem długoterminowy wymaga mniej pracy niż wynajem krótkoterminowy. Zazwyczaj nie wiąże się z częstymi zmianami w dostępności, cenach i zasadach wynajmu.

Mniej ryzyka szkód – długi termin to mniejsze ryzyko uszkodzenia lub kradzieży nieruchomości lub wyposażenia przez najemców niż wynajem krótkoterminowy.

WADY:

Mniejsze dochody - przynosi zazwyczaj mniejsze zarobki niż wynajem krótkoterminowy, ponieważ ceny za noclegi są zazwyczaj niższe.

Mniejsza elastyczność - wynajem długoterminowy wymaga większej elastyczności ze strony właściciela nieruchomości w kwestii dostępności, cen i zasad wynajmu.

Możliwe problemy z najemcami - wynajem długoterminowy niesie ze sobą ryzyko, że najemca może naruszać zasady wynajmu lub opóźniać płatności czynszu.

Obsługa wynajmu mieszkań Trójmiasto – sprawdź ofertę firmy Pod-klucz

Jeśli już wiesz, czy pośrednicy nieruchomości są dla Ciebie, możemy przejść do konkretów. A konkretem jest firma Pod-klucz, która od wielu lat oferuje obsługę wynajmu nieruchomości w Gdańsku. W zależności od upodobań, może Ci pomóc w wynajmie długoterminowym oraz krótkoterminowym. Znasz już wady i zalety obu opcji, więc pewnie wiesz która jest Ci bliższa. Jeśli nie jesteś tego pewien, pośrednik Pod-klucz jest po to, aby Ci podpowiedzieć. 

Wystarczy, że dasz znać telefonicznie lub mailowo o tym, że jesteś zainteresowany ofertą. Konsultant firmy tak szybko jak to możliwe wróci z odpowiedzią na Twoje pytania oraz propozycją oferty. Do dzieła! 

Zarządzanie wynajmem nieruchomości w Trójmieście – kontakt do Pod-klucz

Adres: Cedrowa 39/lokal U3, 80-126 Gdańsk

E-mail: kontakt@pod-klucz.pl

Telefon: 695 695 656

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%