Zamknij

Chcemy zacząć inwestować? O czym więc powinniśmy wiedzieć?

15:32, 02.02.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:50, 02.02.2023
Skomentuj materiały partenra materiały partenra

Żeby zacząć inwestować, trzeba przyswoić mnóstwo praktycznych informacji. W ten sposób zyskujemy szansę na inwestycyjny sukces. O czym należy pamiętać?

Współpraca tak, ale potrzebna jest weryfikacja

Nim zaczniemy współpracę z profesjonalnym brokerem, powinniśmy być pewni, co do jego kompetencji, wiedzy i doświadczenia. Ale nie tylko to jest istotne, bo taką samą wartością jest to, czy broker zapewnia maksimum bezpieczeństwa naszym środkom. Wraz z rozwojem internetu i możliwości inwestowania w tym obszarze, pojawiły się różne podmioty chcące nam w tym pomóc, z tym że jedne działają uczciwie, inne liczą tylko na swój zysk. Trzeba więc umieć oddzielić przysłowiowe ziarno od plew, by nie “naciąć się” na firmę niegodną zaufania. 

Wybór brokera - co jest ważne?

Jak wspomnieliśmy, na rynku funkcjonuje wiele podmiotów, ale żeby zwiększyć swoje szanse na inwestycyjny sukces, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko strat, warto rozpocząć współpracę z profesjonalną firmę brokerską, na przykład Saxo Bank Polska. Mamy tu nie tylko dostęp do szeregu instrumentów inwestycyjnych, ale i pewność, że nasze środki nie przepadną w niezrozumiały sposób. Zwracajmy na to uwagę, gdy będziemy poszukiwać zaufanego partnera w inwestowaniu. 

Sprawdźmy koniecznie, jaką dany podmiot posiada wysokość kapitału, który niezbędny jest do prowadzenia swoich usług. To niezwykle istotne, bo to skuteczne zabezpieczenie na wypadek bankructwa danego podmiotu. Jeśli tak się stanie, nie ma obaw dla inwestorów, że ich środki przepadną, bo są odpowiednio chronione. Jak więc widzimy, nim rozpoczniemy współpracę, dokładnie oceńmy, czy broker prowadzi legalną działalność w Polsce, podlega regularnym kontrolom ze strony Komisji Nadzoru Finansowego, a poza tym jest zarejestrowany w Unii Europejskiej. 

Co jest dodatkowo istotne?

Dobra praktyka wymaga też, aby brokerzy udostępniali wersję próbną swoich platform za darmo, by każdy użytkownik mógł się przekonać, jak się z niej korzysta. Zwracajmy też uwagę na to, czy od wpłat i wypłat środków nie pobiera się prowizji. Niektórzy tego nie robią, co stanowi bardzo atrakcyjną ofertą dla każdego inwestora. To możliwe, bo brokerzy zarabiają głównie na spreadach, jak i na prowizjach za otwieranie zleceń - na te koszty trzeba być przygotowanym, niezależnie od tego, z jakiej oferty zamierzamy skorzystać. 

Trzeba jednak też zwrócić uwagę na inne kwestie, do jakich na pewno zaliczamy wsparcie edukacyjne. Jest niezwykle ważne, żeby wiedzieć, jak najwięcej o inwestowaniu, dlatego też profesjonalny broker powinien udostępniać wartościowe materiały w tym zakresie w różnym formacie - webinary, artykuły, e-booki itp. Równie ważne są dostępne narzędzia przeznaczone do handlu. W najlepszych platformach tradingowych możemy z nich korzystać, dzięki czemu inwestowanie jest zarówno łatwiejsze, efektywniejsze, jak i bezpieczniejsze. Nie zapominajmy też o narzędziach analizy technicznej, które przyczyniają się do lepszego zrozumienia zawiłości inwestowania i zmienności rynku. 

Wszystkie informacje zawarte w powyższym artykule są niezwykle ważne, zwłaszcza gdy nie mamy doświadczenia w inwestowaniu i nigdy nie korzystaliśmy z usług brokerskich. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%